Ana sayfa Haber LG”nin MWC 2015 planları

LG”nin MWC 2015 planları

0

Editörün notu: Bu haber aslında dün için hazırladığım haberdi. Diğer firmaların 2015 planlarına ışık tuttuğum gibi, LG’ye de ışık tuttum ve ortaya bu haber çıktı.  Ancak dünki katliam haberinin ardından bu haberi yazacak hali, morali ve yüzü bulamadım. Aslında şimdi de pek içimden geliyor değil. Ek olarak sosyal medyada bu cinayeti alakasız ve yalan dolan seneryolarla ilişkilendirip “Amarıka’da da oluyor gardaş” yazan insanlara (!) da yazıklar olsun, lanet olsun. Sosyal medyada da olsanız, tarih sizleri yazıyor ve ilerici gençlik sizleri affetmeyecek.

LG‘nin 2015 planları içerisinde hibrit kullanımlı tabletler; bu G Pad de olabilir, G Pad serisinden başka bir cihaz da olabilir ancak 12″ civarında hibrit kullanıma yönelik bir tablet cihaz bekliyoruz. Bu cihaz düşük veya orta segment ve oyunlara yönelik değil, tıpkı Apple’ın MacBook Air’ı veya Microsoft Surface 3 Pro gibi bir cihaz olacak. İşletim sistemiyle ilgili soru işaretlerimiz var fakat eğer masaüstü yayıncılığa yönelirse cihaz, neden bir Windows 8.1 olmasın diyoruz. QuadHD görüntü seviyesi ile birlikte ve akıllı kalemiyle birlikte iyi bir input donanımıyla piyasaya sürüleceği bize gelen haberler arasında.

Bu hibrit kullanımlı LG tabletinin yanısıra, merakla beklenen LG G4‘de yavaş yavaş su üzerine çıkmasıyla birlikte MWC’de bir G4 beklemiyoruz. “Beklemiyoruz” hiç olmayacak anlamına gelmesin, LG, G4‘ünü bu fuarda en azından özellikleri açısından basını ve kamuoyunu aydınlatabilir. Bu durum, LG G4‘ten başka bir akıllı telefonla karşılaşmayacağımızı da göstermiyor ve bununla birlikte LG’den kompakt tasarımlı, yaklaşık 5″ ekran boyutlarında bir G serisi akıllı telefon bekleniyor.

Son olarak LG, projektör bekleyenlere de sürprizleri tanıtacak MWC 2015 fuarında. Barselona’daki bu fuarda LG’nin mobil kullanıma yönelik yasarladığı projektör cihazının yeni nesili de tanıtılacak. Projektörün yanısıra yeni mobil kullanıma yönelik müzik sistemleri, yeni nesil input ve output aksesuarlar da LG’nin repertuarı içerisinde.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here