Ana sayfa Haber LG”nin kurtarıcı meleği Judy Haziran”da çıkabilir

LG”nin kurtarıcı meleği Judy Haziran”da çıkabilir

0

LG’nin yönetim kurulu başkan yardımcısı Cho Sung-jin, firmanın artık yeni cihazlar için çıkış tarihi duyurusu yapmayacağını söylemişti 2018 yılı başlarında. Bunun yerine sadece ihtiyaç halinde telefonların yeni modellerinin çıkarılacağını bildirmişti. Bu açıklamanın üzerinden bir kaç hafta geçmişken Kore’den gelen haberler, LG’nin çekici bir ürün yapma başarısızlığından sonra G6 modeli üzerinde yeniden çalışma başlattığını iddia ediyor. Buna göre LG, kod adı ‘Judy’ olan yeni telefon modelini Haziran ayında açıklamayı hedefliyor. 

VentureBeat’te yazan ve güvenilir bir bilgi kaynağı olan Evan Blass’a göre Judy, V30’un farklı renklerde çıkarılmış bir versiyonu ya da daha gelişmiş bir modeli olmayacak. Bilakis bütünüyle farklı bir donanıma sahip olacak. 6.1 inç büyüklüğünde, 18:9 konfigürasyonunda, MLCD+ olarak adlandırılan yeni çeşit bir teknolojiye sahip olacak cihazın ekranı. RGBW alt-piksel matrisi sayesinde ekranın parlaklık oranı ise 800 nit olacak. LCD’lerin büyük bölümü sadece RGB’den oluşurlar. RGB’ye beyaz renk alt-piksel eklenmesi, parlaklığı arttırdığı gibi, güç tüketimini de yüzde 35 oranında azaltır.

Cihazın diğer özellikleri 2018 yılı öncü modellerle benzer görünüyor. Snapdragon 845 çipset, 64 GB hafıza, 4GB RAM şeklinde bir konfigürasyon bekleniyor. Diğer bazı telefonlarla kıyaslandığında RAM’in bir miktar hafif kaldığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda dual kamera kurulumuna sahip olması beklenen Judy için yeni bir isimlendirme şemasının düşünüldüğü de söylenenler arasında. Bu nedenle G7 adıyla çıkacak bir model olmayacağı öngörüsünde bulunabiliriz.

Telefonun Haziran ayı civarında çıkacak olması, telefonlar için satışların yavaş gittiği bir döneme denk geleceği anlamını ifade ediyor. Bu nedenle LG dikkat çekmek için Samsung ile savaş halinde olmayacak. Bildiğiniz üzere Samsung öncü modellerini İlkbahar ve Sonbahar dönemlerinde duyuruyor. Snapdragon çiplerin tedarik imkanı da yaz döneminde artış gösterecek. LG G6 modelinde Snapdragon 821’le yetinmek zorunda kalmıştı çünkü Samsung 835’in ilk üretim çalışmalarını kilitlemişti.

LG’nin mobil birimi yıllardır para kaybediyor. Bu nedenle yeni modelde gerçek anlamda bir kazanç sağlayabilir. Bakalım Judy ile makus talihini yenmeyi başarabilecek mi LG Phone.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here