Ana sayfa Haber LG”nin 4K Quantum Dot teknolojisi ve detaylı bilgiler

LG”nin 4K Quantum Dot teknolojisi ve detaylı bilgiler

0

Lg, 4K teknolojisine yenilik katacak Quantum Dot teknolojisini CES 2015’te tanıttı. Yazılım, ekran paneli materyalleri, ve tasarım açısından önceki nesillere göre çok daha farklı bir 4K deneyimi sağlayan Quantum Dot 4K‘lar, Wide Color LED ve ColorPrime teknolojileriyle birleştiğinde, evlerde kullanılan ekran teknolojileri artık eğlence sektöründe kullanılan ekran panellerinin kaliteleriyle eşdeğer olmaya başladı. 

Yüzde 30 artış renk gamı istatistiği ile pigment kaynaklı renkleri daha isabetli sağlayarak zaten kaliteli olan 4K teknolojisine, değer katmış oldu. Söz konusu LG 4K Ultra HD 4K TV’ler, IPS 4K birleşimiyle 3840×2160 çözünürlük sağlıyor. True Black Control yerel karartma teknolojisi daha uygun kontrast sağlarken Contrast Optimizer yazılı bu teknolojileri dengeliyor. Sinema, ev eğlenceleri (karaoke, oyun konsolları vb) ve diğer temel kullanımlara uygun 4K yeni teknolojisi, LG 4K Quantum Dot ve diğer LG 4K UHD Tv’lerde uygulandı.

LG, yeni 4K modelleri için Harman/Kardon ile işbirliğe gitti. Benim de kişisel olarak amfisini kullandığım Harman/Kardon, özellikle amfilerinde kullandığı malzeme kalitesi ile tercih sebebi. Harman/Kardon LG’ye kendi ultra surround sistemiyle destekçi olacak. Televizyonla gelecek olan bütünleşik hoparlörler, kendini odanın tasarımına göre optimize ederek ses dengesini ona göre ayarlıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here