Ana sayfa Haber LG”nin 2015 planlarında ne var?

LG”nin 2015 planlarında ne var?

0

 

LG, Seul’da yeni nesil TV’leriyle birlikte yeni stratejisinden de bahsetmiş oldu. LG, Dual Premium isimini verdiği stratejisiyle OLED TV ve Prime UHD TV‘lere daha fazla ağırlık vererek TV’lere yoğunlaşacak. CES 2015‘te tanıtılan LG OLED TV’ler fuarda aldığı kalite ödülleriyle birlikte Prime UHD TV ve OLED TV‘leriyle bu yıl piyasaya sürülecek, elbette üst segmentten. Bir 4K TV olan Prime UHD TV, Prime Mastering Engine, 4K IPS panel gibi yeni nesil materyalleri ve yazılımları barındırıyor. Prime Master Engine’den kısaca bahsetcek olursak, yayınların dönüşümünü yaparak HD yayından daha kaliteli bir hale getiriyor ve böylece 4K TV’lerde bir pikselleşme sorunu çözüldü.

LG’nin aynı zamanda, sanata bakış açısı olan Prime TV’ler, 55UF9500 ürün koduyla Art Slim adını taşıyorlar, ses teknolojisi altyapısında ise Harman/Kardon var.

2015 itibariyle, LG’nin webOS 2.0 sistemi de yenilendi. Yeni arayüz barındıran 2.0 versiyonu, karmaşık bir sistem olan 4K olayını basitleştiren bir sistem. webOS’lu akıllı TV’lerin, 2015′in ilk yarısında 1 milyona yakın satma ihtimali var.

Editörün notu: LG’nin 2015 planları ile ilgili ilk yazıdır, daha derin bir yazı bu gece itibariyle yayımlanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here