Ana sayfa Donanım LG Mouse Scanner

LG Mouse Scanner

0

Döküman taramak için neden tarayıcıyla uğraşmak zorunda kalasınız ki?
 

LG’den sıradışı bir fare raflardaki yerini alıyor. Mouse Scanner LSM-100 adıyla piyasaya sunulan optik fare, fare işlevinin yanı sıra ayrıca tarayıcı özelliği de içeriyor! İlk gördüğümüzde şaşkınlığımızı gizleyemediğimizi itiraf edelim. Akabinde derin düşüncelere daldık. Elimizin altındaki cihaz ile bir dökümanı nasıl tarayabilirdik? Bu işlemin performansı ne olurdu? Nasıl bir deneyim bizleri bekliyordu? Bu soruları kendimize sorup durduk. Akabinde incelemeye ve test etmeye başladık.

 

fare
 
LG tarayıcı fare, tarayıcı özelliğini de içerisinde barındırmasından dolayı ortalama bir fareye kıyasla daha fazla yer kaplıyor. Bu büyüklük beklenen bir sonuçtu bizim adımıza. Dolayısıyla bu büyüklük bizi şaşırtmadı. Akabinde incelememize devam ettik. Kutudan çıkan CD, LG’nin optik tarayıcı için kullanacağımız yazılımı içerisinde barındırıyordu. Bu yazılımın kurulumunu hızlı bir şekilde yaptıktan sonra fareyi kullanmaya başladık. Tarama aşamasına gelmeden söylemek istediğimiz bir kısım var. Fare ergonomik bir tasarıma sahip değil (Bu, farenin büyük olmasıyla ilgili olmasından öte, el ile tuttuğumuz bölgenin elde rahatlık hissi sağlamaması ile ilgili bir durum). özellikle parmakları kısa insanlar bu konuda sorun yaşayabilir. Fakat alıştıktan sonra bir sorun kalmayacaktır. Zira dış kaplama bir hayli kaliteli ve elde dokunma hissi sağlıyor. Fareyi kavramak dışındaki her şey çok rahat. Sürüklemek, tıklamak, taramak, tüm bu işlevler LG LSM-100 ile son derece pratik.

 

Gelelim tarama işlemine. LG tarayıcı farenin sol altında tarama paneli yer alıyor. Farenin altındaki döküman, bu panel ile taranıyor. Yani farenin tüm tabanının tarama işlemi yaptığını düşünmek yanlış. Dökümanı taramaya başlamak ise son derece pratik. Farenin yan panelindeki iki tuştan önde olan Scan tuşu, tek tıklama ile tarama işlemini başlatıyor. Otomatik olarak açılan ekranda, taranan kısım görülüyor. Tarama işlemini ister fareyi döküman üzerinde gezdirerek gerçekleştirin, ister fareyi sabit tutup dökümanı farenin altında kaydırın. LG’nin tarayıcı yazılımıgörselleri otomatik tanımlayıp tamamlayabiliyor. Bu, son derece önemli bir özellik. Zira bu özellik olmasaydı parçalı bir tarama işlemi gerçekleştirmek durumunda kalabilirdik. Taranan kısımların yazılım tarafından otomatik hizalanması ve oturtulması, işleri büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Bize de sadece fareyi gezdirmek kalıyor. Burada bir noktayı hatırlatmakta fayda var: Tarama işlemi esnasında fareyi dökümanın kaldırdığınız anda işlem sona eriyor. Dolayısıyla bu aşamada dikkatli davranmakta fayda var.
 
lg mouse scanner
 

LG Mouse Scanner LSM-100, başarılı bir fare olmasının yanı sıra, döküman tarama işlemleri gerçekleştirerek sıradışı bir işlevsellik içeriyor. üstelik bu tarama işlemi, beklediğimizin aksine gayet pratik. Dolayısıyla LG Mouse Scanner LSM-100 için başarılı bir ürün dememiz için hiçbir sakınca bulunmuyor.

http://www.lg.com/tr/
 

Fiyatı:

Genel Puan: 88

Tasarım: 4
Kullanım: 4
Performans: 5
 

Artıları:

• İşlevsellik
• Tarama performansı
 

Eksileri:

• Ergonomik olmayan tasarım

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here