Ana sayfa Donanım LG Lifeband bileklik ve kalp atışı hızını ölçebilen kulaklık tanıtıldı

LG Lifeband bileklik ve kalp atışı hızını ölçebilen kulaklık tanıtıldı

0

LG, sağlıklı yaşam için kullanılacak olan yeni ürünleri Lifeband Touch bileklik ve Heart Rate kulaklığının CES Fuarı 2014“te duyurusunu yaptı. Diğer cihazlarla uyumlu olan ve ergonomik bir tasarıma sahip olan bu ürünler, hiçbir ek çaba gerektirmeden kişinin kendi sağlığını izlemesini sağlıyor.

 

Lifeband Touch, akıllı telefonlar gibi kalp atışı monitörleri (HRM) ile uyumlu çalışıyor. İnovatif bir ürün olan Heart Rate kulaklık ise kullanıcıların spor yaparken kendi kalp atışlarını ölçümlemelerini sağlıyor. Her iki ürün de kullanıcıların sağlıklarını ciddi oranda kontrol altında tutmalarına yardımcı olurken birbirlerine kablosuz olarak bağlanabiliyor. Android ve iOS işletim sistemli tüm akıllı telefonlarla uyumlu olan ürünler, LG Fitness uygulaması ya da MyFitnessPal, Runkeeper veya MapMyFitness gibi diğer uygulamalara veri transferi yapabiliyor.

Lifeband Touch asimetrik ve esnek olduğu için diğer fitness bilekliklerine göre daha konforlu. Dokunmatik OLED ekranı ile tüm biyometrik değerleri, gelen çağrıları görüntüleyebiliyor ve müzik bile dinlenebiliyor. Diğer yandan kalori hesabı yapıp kişinin hız performansını gösteren ürün, uzaklık ve adım sayısını da ölçümleyebiliyor. Lifeband Touch, hareket algılama algoritması sayesinde kullanıcı bileğini çevirdiğinde otomatik olarak açılan ekrana sahip.

PerformTek algılama teknolojili LG Heart Rate kulaklığı, kulağın içinden kişinin biyometrik ölçümlemesini yaparak kalp hızını ve maksimum oksijen tüketimini (VO2 max) tespit ediyor. Clip-on medallion sayesinde ise Bluetooth bağlantısı ile tüm verileri akıllı telefona veya Lifeband Touch bilekliğe aktarmak mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here