Ana sayfa Haber LG Kavisli OLED TV’ye yeşil sertifika yağmuru

LG Kavisli OLED TV’ye yeşil sertifika yağmuru

0

LG kavisli OLED TV enerji tasarruflu ve çevresel tasarımlara uygun yapısıyla üç ayrı kuruluştan sertifika ile ödüllendirildi

LG kavisli OLED TV enerji tasarruflu ve çevresel tasarımlara uygun yapısıyla Intertek, Avrupa Komisyonu EU Ecolabel ve Electronic Product Environmental Assessment Tool (EPEAT) olmak üzere üç farklı kuruluştan sertifikaya değer görüldü.
 

Intertek”ten Green Leaf Mark”ı kazanabilmek için ürünün yüksek üretim standartlarına ve performansa sahip olması gerekiyor. Intertek ürünün doğaya ne gibi bir etkisi olduğunun test edilmesine ek olarak üretim sürecindeki teknoloji ve metotları denetliyor. ürünün kalite ve performansı için önemli bir gösterge olan Intertek onayı dünyanın en saygın test ve sertifika organizasyonu olma özelliği taşıyor. LG kavisli OLED TV aynı zamanda Avrupa Komisyonu”na bağlı EU Ecolabel tarafından ödüllendirildi. Bu ödül ürünün tasarımında çevreye herhangi bir zarar verilmediğini kanıtlıyor.

LG OLED TV”ye sertifika veren EPEAT, tüketici ve üretici yararına yeşil elektronik ürünlerin global tescilini yayınlayan bir sivil toplum kurulu. EPEAT”in tesciline dahil olabilmek için bir ürürün enerji tasarrufu, geri dönüşümü, ambalajlaması, dayanıklılığı ve zararlı maddelerin az kullanımı da dahil olmak üzere en az 24 farklı çevresel kategoriye sahip olması gerekiyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here