Ana sayfa Donanım LG IMAX ile gerçeğe en yakın sinema deneyimini yaşayın

LG IMAX ile gerçeğe en yakın sinema deneyimini yaşayın

0

Ankamall Ankara, İstinye Park,Marmara Park ve Mart ayında Akasya Acıbadem”de de açılan Cinemaximum“larda”Gerçeğe en yakın” görüntü teknolojisi, LG IMAX deneyimi sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor. ülkemizde 3 Nisan”da vizyona girecek olan “NUH:Büyük Tufan” filminin özel gösterimi 2 Nisan”da Cinemaximum Akasya Acıbadem“de  geniş bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleştirildi.

 

 

“Dev IMAX perdesiyle geniş görüş alanı”

 

IMAX Sinema Geliştirme Başkan Yardımcısı Giovanni Dolci şu sözleri söyledi; “IMAX“te he rşey; en başta filmin kendisi, salonun teknolojisi ve dizaynı, sizi aksiyonun bir parçası olduğunuza inandırmak için geliştirilip, özelleştiriliyor. IMAX, DMR süreci ile filmlerin değerini arttırmak için, izleyicilere, üstün resim ve ses kalitesi sağlıyor. En gelişmiş projeksiyon sistemi ile birlikte ortaya çıkan görüntüler, size sinema salonunda olduğunuzu unutturan canlı gibi görünen kristal berraklığında oluyor. Güçlü ses sistemini duymakla kalmıyor, etrafınızda hissetmenizi sağlıyor. Standart bir sinema salonunda duyduğunuz sesten,10 kat daha dinamik bir çeşitlilikte sesi duymanıza olanak tanıyor. IMAX, duyuları ele geçiriyor. Esas amacımız seyircilerimizin bu farkı anlayarak filmlerini seçerken  “Bu filmi IMAX“te izlemem lazım” demeleridir. IMAX 57 ülkeyi kapsayan, 837 sinema salonu ile bir ağ içeren uluslararası bir platform. Dolayısı ile diğer ülkelerde ki ihtiyaçları çok iyi bir şekilde anlayarak, yerel iş çevresini çok iyi bir şekilde değerlendirerek, işimizi buraya adapte etmeye ve en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. İşte bu yüzden başta Mars Cinema Group ile olan işbirliğimiz bizim için çok önemli. Başta onlar olmak üzere bu akşam burada olan tüm işbirlikçi markalarımıza sizlere daha önce hiç tatmadığınız bir sinema deneyimi sunacakları için çok teşekkür ediyorum.”

 

 

LG IMAX ile gerçeğe en yakın sinema deneyimini yaşayın

 

 

 

 

“İşbirliğinde ivme kaydettik”

 

LG Electronics Türkiye olarak yerel işbirlikleriyle güçlerini pekiştirmeye devam ettiklerini kaydeden LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, LG IMAX sponsorluğunda Cinemaximum ile gerçekleştirdikleri işbirliğini şu sözlerle dile getirdi: “LG IMAX de bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz en önemli işbirliklerimizden biri. Türkiye”deki sinemaseverler LG IMAX deneyimini doyasıya yaşayabilecek. Bu işbirliğimizin daha uzun yıllar devam etmesini diliyorum.” dedi ve ekledi; “Tüketicilerin daha net, daha gerçekçi ve daha canlı görüntü beklentisini karşılamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Benzersiz görüntü kalitesine sahip LG Curved OLED TV ise IMAX perdesine benzeyen kavisli ekranı sayesinde izleyiciyi kendi evinde de saran bir deneyim yaşatıyor.”

 

 

“Vazgeçilmez bir sinema keyfi sunuyoruz”

 

Cinemaximum ve Mars Cinema Group olarak LG Electronics ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Mars Cinema Group CEO”su Kurt Rieder ise LG IMAX işbirliğini şu sözlerle dile getirdi: “Ev eğlencesinde dünyanın lider markası olan LG“nin, geniş ekran sinema teknolojisinin lideri IMAX sinemalarına mükemmel bir ortak olduğuna inanıyoruz. Bugüne kadar Mars Cinema Group olarak sürekli kendimizi yenileyip, geliştirip,büyük hedefler koyup, kendimizle yarışarak yaptığımız yatırımlarla sektörü hep bir adım daha ileriye taşımayı hedefledik, işimizi en iyi şekilde yapmaya odaklandık. 427 koltuk kapasiteli Cinemaximum Akasya Acıbadem, toplamda 15 salonu, 22.11×12.43″lik devasa perde boyutu ile Anadolu Yakası”nda tek LG IMAX olması sebebiyle örnek teşkil edebilecek bir sinema salonu oldu. özellikle filmlerin görsel ve ses efektlerini kaçırmak istemeyen sinema izleyicilerimize vazgeçilemez bir sinema keyfi yaşamaya bekliyoruz.” dedi.”

 

 

LG IMAX ile gerçeğe en yakın sinema deneyimini yaşayın

 

 

 

 

Türkiye”nin önde gelen ve uluslararası bir film dağıtım şirketi olan UIP Türkiye Genel Müdürü Ferhat Aslan ise “Bizlere olağanüstü bir seyir deneyimi sunan IMAX“e ve bu teknolojiyi bizlerle buluşturan Mars Cinema Group“a çok teşekkür ederiz. Stüdyolarımızın IMAX teknolojisiyle uyumlu içerikler üretiyor olmasından ve bu içerikleri benzersiz bir sinema deneyimiyle Türk izleyicinin beğenisine sunabiliyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. IMX deneyimini senenin en çok beklenen filmlerinden biri olan Nuh:Büyük Tufan“da da izleyiciye sunuyor ve büyük bir görsel şölenin 3 Nisan”da sinemaseverleri beklediğini müjdeliyoruz.” şeklinde konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here