Ana sayfa Yazılım LG, IFA Fuarı’nda 3D fırtınası estiriyor

LG, IFA Fuarı’nda 3D fırtınası estiriyor

0

LG Berlin’de üç boyutlu koleksiyonunu görücüye çıkardı
 

LG Electronics, Berlin”de devam eden Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı “IFA 2010″da, ev sinema sistemleri, Blu-ray Disc, disk çalarlar ve projeksiyon cihazlarından oluşan ve tam anlamıyla eşsiz bir 3D deneyimi sunan koleksiyonu ile göz dolduruyor.

LG, IFA Fuarı”nda sergilediği Nano Full Led ve plazma televizyonlardaki en son yeniliklerden ev sinema sistemlerine, Blu-ray Disc disk çalarlardan 3D projeksiyon cihazlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede, 3D deneyimini yaşatıyor.


 

 

 

FULL LED ve Plazma 3D TV”ler

LG”nin ürün yelpazesinde farklı beklentileri karşılayan birçok 3D televizyon modeli bulunuyor. Bu ürünler arasında LG”nin en ince (0.88 cm) ve en dar çerçeveli (1.25 cm.) FULL LED televizyonu LEX8 dikkatleri üzerine topluyor.

LG, LEX8 ile ilk kez, daha parlak, daha net ve daha düzgün bir görüntü elde edilmesini sağlayan FULL LED arkadan aydınlatma özelliğine ek olarak NANO aydınlatma teknolojisini kullanıyor. Fuarda sergilenen televizyonlar arasında, 72inç ekranıyla dünyanın en büyük ekranlı LED LCD televizyonu olarak öne çıkan yeni LEX9 ve 2010 yılında Las Vegas”taki Tüketici Elektroniği Fuarı”nda ilk kez sergilenen, dünyanın ilk FULL LED 3D televizyonu LX9500 de bulunuyor.

3D Blu-ray sistemler TV’leri tamamlıyor

Ses kalitesinde son noktayı sunan LG HX995TZ ile HLX55W, NetCast ve DLNA bağlanabilirlik seçenekleriyle birlikte, 3D filmler için sinema kalitesinde bir ses sağlıyor.  Blu-ray Ev Sinema Sistemi HX995TZ, neredeyse tüm mekanlarda kullanılabilen, duvara monte edilebilen eşsiz tasarımı ile serinin başını çekiyor. HX995TZ, 1,100 vat çıkışı ve 5.1 kanalla, bulunduğu mekanı gerçekten dolduran bir ses sunuyor.

 

 

 

 

 


3D Blu-ray Disc ile en duru ses

LG aynı zamanda, 250 GB HDD HR550 ve 250GB HDD BD590 modellerinin yanı sıra, BX580 modeliyle de video ekipman portföyünü güçlendiriyor. HR550, Blu-ray Disc çalma bakımından 2D ve 3D ile aynı üstünlüğe sahip olmasının yanı sıra, dijital video modemi gereksinimini ortadan kaldıran DVB-T/C/S akort (frekans ayarlama) cihazlarını da içeriyor. Akort aygıtları izleyicilere bir kanaldan 3D de dahil olmak üzere bir şov veya filmi kaydederken, aynı zamanda Blu-ray diskleri izleme olanağını tanıyor.
 

 

 

Projeksiyon da üçüncü boyutta

LG, iki 3D projeksiyon modeliyle Dynamic 3D ve Sinema 3D sistemlerinin her ikisini de sunan tek seçim olarak, 3D sinema deneyimini evlere taşıyor. LG”nin, ilk tek parça, ikili motorlu 3D sinema projeksiyon cihazı olan ve FULL HD görüntüleri aktaran CF3D modeli, 200inç”e varan çapraz bir yayılma aralığında, 2D veya 3D”de mükemmele yakın bir görüntü aktarıyor. Görüntü bulanıklığını neredeyse tamamen ortadan kaldıran TruMotion 120Hz özelliğinin yanı sıra, optimum parlaklık ve renk sunan 3D Otomatik Görüntü Kalibrasyonu teknolojisiyle CF3D, net görüntüleriyle göz dolduruyor. CF3D aynı zamanda ücretsiz altı gözlükle birlikte satışa sunuluyor; bu sayede, kullanıcılar duvar kaplayan boyuttaki 3D projeksiyon görüntülerini gözlük satın almaya gerek kalmadan sevdikleriyle birlikte izleyebiliyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here