Ana sayfa Donanım LG HS102G Mini projektor

LG HS102G Mini projektor

0

Cebinizdeki sinema 

LG HS102G Mini projektor
Son zamanlarda LED teknolojisinin de ilerlemesi sayesinde televizyon incelirken projektörler de ufalmaya başladı. LG”nin avuç boyutundaki mini projektörü HS102G, bu yeni trende güzel örneklerden bir tanesini ekliyor.

Piyano siyah cilası ve metalik ayrıntılarıyla oldukça şık görünen LG HS102G, dokunmatik tuşlarla çalışıyor. üstünde bulunan dokunmatik tuşlar, cihaz bağlı olmadığı sürece görünmüyor. Cihazın tüm bağlantıları arkasında yer alıyor. VGA ve AV (kompozit video ve audio)  bağlantısının yanında bir de USB portu görülüyor. Ayrıca kulaklık girişine de sahip olan cihaz, kendi segmenti için oldukça zengin bağlantı seçeneklerine sahip! çoğunlukla sunumlar için tasarlanan ultra mobil projeksiyonlar özellikle audio desteği konusunda biraz kısır kalabiliyorlar. Fakat ben, insanların film izlemek için de projektörlerini yanlarında taşımak isteyebileceklerine inanıyorum. LG de benle aynı fikri paylaşmış olmalı ki; kutudan bir de taşıma çantası çıkıyor. Projektörünüzü darbelere karşı koruyacak şekilde tasarlanmış çanta da oldukça sevimli açıkçası.

Küçük boyutları söz konusu olunca 160 ANSI lumen sunan LG”nin bu boyutta bir projektör için inanılmaz kaliteli sonuçlar verdiğinizi söyleyebiliriz. LG HS102G, PhlatLight LED teknolojisi kullanıyor. LED teknolojisinin gücü sayesinde LG HS102G, 30,000 saatlik lamba kullanım ömrü vaat ediyor. Bu durumda lambayı değiştirmeden 10,000″e yakın sunum yapabilirsiniz!

Sunumlar için ideal olabilir fakat benim esas merak ettiğim video kalitesi oldu açıkçası. LG HS102G, boyutlarından beklenmeyecek bir şekilde kaliteli bir görüntü sundu. Bir sunum projektörü için filmlerin oldukça net, doygun renklerde ve kontrastla yansıtıldığını söylemem gerek. LG HS102G, sunduğu 2000:1 kontrast oranıyla cebinizde ufak bir sinema salonu taşımanıza izin verecek kalitede görüntüler yansıtabiliyor. LG HS102G; bir tanesi ekonomi, diğeri normal olmak üzere iki parlaklık ayarı sunuyor.

LG HS102G, gerçekten de çok rahat kullanılabilecek hoş bir projektör fakat onu esas ayıran fark USB ve DivX uyumluluğu! Cihaza USB girişinden bir USB bellek takarak film izleyebiliyorsunuz. Fakat filmleri DivX formatına dönüştürmeniz gerekiyor. Yine de bence gerçekten çok başarılı bir uygulama. Dışarı da ses verebilen LG HS102G, filmlerin yanı sıra MP3″lerinizi ve fotoğraflarınızı da
oynatabiliyor!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here