Ana sayfa Haber LG HDR OLED TV”ler daha iyi kontrastlı ama daha az ışık saçıyor

LG HDR OLED TV”ler daha iyi kontrastlı ama daha az ışık saçıyor

0

LG, yeni nesil OLED TV‘lerini tanıttı. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Art Slim tasarımının üzerine eklenen yeni modeller aynı zamanda üreticinin yeni 4K standartlarını belirledi. 4K High Dynamic Range olarak tanımlanan HDR teknolojisi, daha ışık saçımını, daha uygun kontrastı ve daha uygun enerji tasarrufunu vaad ediyor. Aslında şimdilik olumlu-olumsuz bir etkiden söz edilemez,düşük ışık saçımı-uygun kontrast harmanı henüz uygulanan bir teknoloji, meyvelerini veya eksilerini yakın tarihte görmeye başlayacağız.

Modeller, 65/55EF9500,  55EG9200 ve kavisli yapıya sahip 55EG9100 isimleriyle satışa sunulacak. Modeller, geçtiğimiz yıl tanıtılan Art Slim konsepti çizgisinden tanıtıldı. Bu tasarım anlayışı, tasarımı sadece görüntü olarak değil, teknolojiyi etkilemek üzere uygulanıyor. Yani bu modellerdeki 4.8mm’lik incelik, OLED TV‘lerin kontrast performansını, ışık saçımını etkileyebiliyor. Aynı zamanda, dışarıdan gelen güneş ışığını da uygun şekilde panele yansımasını sağlar.

LG, yeni nesil TV işletim sistemini duyurmuştu.. webOS 2.0 olarak tanıtılan yeni işletim sistemi, beraberinde gelen TV’lerin hızını artırmakla birlikte ses kalitesinde iyileştirmeler var. Zira yeni OLED TV’ler, harmann kardon destekli olarak satışta olacak.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here