Ana sayfa Donanım LG, Google Assistant destekli yeni “ThinQ” akıllı hoparlörünü duyurdu

LG, Google Assistant destekli yeni “ThinQ” akıllı hoparlörünü duyurdu

0

LG, 2018 ürün zincirine Google Assistant ile çalışan yeni bir hoparlör ekledi. Firmanın bu sabah yaptığı açıklamayla LG ThingQ olarak adlandırılan ürün, Google”ın yakın zamanda çıkardığı Google Home Max”in daha yüksek teknolojili bir versiyonu gibi görünüyor. LG”nin yeni hoparlörü, firmanın “Meridian Audio” teknolojisi sayesinde seçkin ve yüksek çözünürlükte firesiz ses kalitesi sunuyor.  Hoparlör aynı zamanda Google Assistant ve firmanın  hazırladığı bir program üzerinden akıllı ev cihazlarını kontrol edebiliyor.

Bugün itibariyle kontrol edilebilen cihazlar arasında akıllı buz dolapları, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, kurutucular ve hatta vakumlar bulunuyor.

Yani ThinQ hoparlörüne “OK Google, LG”ye söyle, hava temizleme cihazını açsın” dediğinizde, işlem yerine getiriliyor.

Firma yen ürünün CES 2018″de tam olarak açıklanacağını söylemenin haricinde pek bir detay vermedi.

Aazon Echo serisi, Google Home serisi ve Apple”ın yakında çıkaracağı HomePod ya da Sonos One gibi özellikle ses konusuna odaklanan çeşitli sayıda akıllı hoparlör yer alıyor artık piyasada. Fakat LG”nin yeni ürününün fiyatını bilemediğimiz için, hangi kategoriye uygun düşeceği konusunda şimdilik bir değerlendirme yapamıyoruz.

LG bugünkü açıklamasında akıllı hoparlörün yanında yeni bir SK10Y ses çubuğu (mikrofon) ve taşınabilir PK serisi Bluetooth hoparlörlerini de tanıttı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here