Ana sayfa Donanım LG, Google Asistan soundbar’ları İle Ses Getirmeye Hazırlanıyor

LG, Google Asistan soundbar’ları İle Ses Getirmeye Hazırlanıyor

0

Güney Kore devi LG; aslında herkesin beklediği bir atağa kalktı. Güney Koreli teknoloji devi LG; portföyünde zaten Google Asistan donanımlı ve uyumlu ürünlerin yanı sıra; Dolby Atmoslu Chromecast Soundbar’lara da sahip olacak. Gelecek ay CES 2019’da şirket; Meridian Audio ile işbirliği içinde yeni bir soundbar dizisi sunacak.

LG Yenı Soundbar Ürünleri Hangi Özelliklere Sahip Olacak ?

Üç yeni model, dikkat çekici bir şekilde; SL10YG, SL9YG ve SL8YG olarak adlandırılmıştır. Tümü Dolby Atmos ve DTS: X gibi yüksek çözünürlüklü ses teknolojilerine sahip. 

Görüntü Yükseltme ve Upmix gibi Meridian Audio donanımları, bu ses çubukları tarafından sunulan sürükleyici, gerçekçi sese katkıda bulunur. LG’nin Kablosuz Arka Hoparlör Kitini ekleyerek sinemaya benzer bir ses elde etmek de mümkün.

Yerleşik Google Asistan ile; ses çubukları sesle kontrol edilebilir, ayrıca sorulara cevap verebilir ve diğer akıllı ev ekipmanlarının kontrolünü sağlayabilirsiniz. 

Bir TV’nin altındaki bir duvara sabitlenmiş veya düz bir yüzeye yerleştirilmiş olsun, 57mm derinliğindeki SL9YG modeli, sesin yönüne göre ayarlamak için bir jiroskop kullanır. LG; bu serideki CES 2019 En İyi Yenilik ödülüne sahip olabilir. Bu teknolojinin, artık çok daha yoğun bir şekilde kullanılacağını söylemek pek de zor değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here