Ana sayfa Haber LG G7 ThinQ modelinin firma görseli sızdırıldı

LG G7 ThinQ modelinin firma görseli sızdırıldı

0

Son iki hafta içerisinde LG’nin yeni çıkacak modelinin bir çok özelliği ifşa olmuştu. LG’nin yapay zekasının kullanımına özel bir buton olacağını (sanki Samsung’un Bixby butonu çok işe yaramış gibi) ve 2018 yılının en kötü isimli telefonu olacağını öğrenmiş olduk.

Fakat bugüne kadar telefonun bütünsel tasarımı ile ilgili net bir fikir sahibi olamamıştık. Android Headlines’ın sağladığı yeni bir görsel sayesinde LG’nin hem çıkıntı hem de kenarlık noktasında oldukça sıradışı bir tasırıma gittiğini görmüş olduk. 

Resimde de görüldüğü üzere LG G7 ThinQ, çeşitli renk seçenekleriyle geliyor. Aurora Siyahı, Platin Grisi, Morokko Mavisi, Morokko Mavisi (Mat) ve Ahududu Gülü olmak üzere beş farklı renkte çıkacak olan yeni modelde ‘Aurora Siyahı’, varsayılan renk seçeneği olarak çıkacak. Renk seçenekleri, bölgeye göre değişkenlik kazanıyor. 

Görselle birlikte aynı zamanda LG’nin bu yılki öncü modelinde çıkıntı ile birlikte ön panelde görüntü alanının olabildiğince artmasını sağlayacak bütünsel ekran tasarımının olacağı da doğrulanmış oluyor. Göründüğü kadarıyla küçük olan çıkıntının bulunduğu yere ön yüzdeki kamera ve kulaklık hoparlörü yerleşiyor. LG G7 ThinQ arka yüzde bulundurduğu çift kamera ile, geçen yılki modelin yolunu takip ediyor. Bununla birlikte daha önceki G Serisi modellerden farklı olarak kamera dikey olarak yerleştirilmiş. Parmak izi okuyucusu da kameranın dikey konumlandırılmış olması nedeniyle cihazın arka yüzünde, kamera modülünün altında alınmış. Ses ve açma kapama tuşlarının haricinde dördüncü bir düğme daha bulunuyor görseldeki resimde. Bu düğmenin LG’nin yapay zeka asistanı için ayırıldığı düşünülüyor. Yeni modelin markası, daha önceki G serilerinde kullanılan tipik rakamsal markalandırmanın dışında bir şekilde basılmış. Yani yeni baskıda G7 markası yerine LG yazılı olacak. Bu tip bir markalandırmayı uzun zamandır yapmıyordu LG. Bu durum firmanın G serisi telefonlarda seriyi belirten özel markalandırma kullanmayacağı anlamına geliyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here