Ana sayfa Haber LG G7 ThinQ Google Asistan butonuyla geliyor

LG G7 ThinQ Google Asistan butonuyla geliyor

0

Yeni çıkacak LG G7 ThinQ akıllı telefonunun kendine özgü, fiziksel bir Google Asistan bağlantısı olacak.

2 Mayıs”ta New York”ta düzenlenecek bir etkinlikle duyurulması beklenen amiral gemisi modelin, özel olarak Google Asistan için ayrılmış bir butonunun olacağı belirtiliyor. Google Asistan butonu telefonun sol tarafında yer alacak. Açma kapama tuşu ise sağ tarafta bulunacak. Parmak izi okuyucusunun yine arka yüzde bulunması bekleniyor.

G7 ThinQ, Google için özel buton ayıran ilk telefon olacak. Samsung”un Bixby asistanı için ayırdığı özel fiziksel butonla benzer işlevi görecek olan Google Asistan tuşunun, LG”nin yapay zekayı öne çıkararak satış hacmini arttırma stratejisinin bir parçası olacağı düşünülüyor. Google Asistan”ın entegrasyonundan televizyonlara, V30S ThinQ”nun kamerasıyla çekilen görsellerin tanınmasını sağlayan yapay zekaya kadar bir çok uygulama, firmanın yapay zekayı ana tema olarak belirlediğine işaret ediyor.

G7 ThinQ”nun Google Asistan butonu, Samsung Bixby butonunda olduğu gibi başka bir uygulamayı çalıştırmak üzere programlanamıyor. Başka bir uygulama için ekstra bir butona sahip olacağını düşünenler bu noktada hayal kırıklığı yaşayacaklar.

Mobil telefonlar konusunda tutarlı bilgi sızıntıları yapan Evan Blass”ın daha önce gösterdiği resimlerde yeni çıkacak cihazda iPhone X”da olduğu gibi çentik bulunduğunu görmüştük. Aslında yeni bir çok Android telefonda var bu çentik ama, Google Asistan ile birlikte G7 ThinQ bir adım olsun öne çıkmış olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here