Ana sayfa Haber LG G6″da Google Assistant tabanlı yapay zeka söz konusu

LG G6″da Google Assistant tabanlı yapay zeka söz konusu

0

LG G6‘nın silüet detayları aşağı yukarı belli artık. Ne zaman tanıtılacağı da aşağı-yukarı belli. Android dünyasında gittikçe yükselen değer, yapay zeka tabanlı kişisel asistan teknoloji de, bir ayağını LG G6‘da sergileyecek. Daha önce LG, bu konuyla ilgili ev cihazları dışında pek fazla girişim göstermedi – mobil platformlarında-. Zaten bundan 2 yıl önce Google-LG arasında yazılım işbirliği geliştirilmişti ve iki firma mobilite konusunda aralarında yazılım teknolojileri konusunda alışverişler yapılacaktı. Bu anlaşmadan sarkan bir teknoloji de, LG G6’yı öne çıkaracak olan yapay zeka teknolojisi.

Benzer bir teknolojiyi, Samsung, Galaxy S8 için geçtiğimiz ay resmi olarak duyurdu. Bixby isimini alan kişisel asistan teknolojisi, yakın zaman içerisinde Tizen işletim sistemli TV’lerde de yerini alabilir. Hal böyleyken, 2017 yılı içerisinde, Android’lerde inanılmaz bir yapay zeka bolluğu var. LG G6 da bunlardan bir tanesi olacak. 

LG G6’nın MWC 2017′de tanıtılacağı tahmin ediliyor ancak bizim tahminlerimize göre son 2 yıldır yaptıkları gibi, mayıs veya nisan aylarında kendilerinin gerçekleştireceği lansmanlarda tanıtacaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here