Ana sayfa Mobil LG G5 Oreo Güncellemesi Geliyor!

LG G5 Oreo Güncellemesi Geliyor!

0

LG geçtiğimiz günlerde eski bir amiral gemisi olan G5’e Android 8.0 Oreo güncellemesi yayınlayacağını açıkladığında hepimiz sevinmiştik. Bu yıl içerisinde güncelleme alacak olan LG G5 Oreo kullanmaya muhtemelen yılbaşına yaklaştığımızda başlayacak. Güney Koreli teknoloji devi ayrıca G6 ve V20 için de güncelleme sözü vermişti.

LG G6 bahsedilen güncellemeyi zaten aldı ve V20 de Ağustos ayı içerisinde tahminen Oreo sahibi olacak. LG’nin bundan birkaç yıl önce çıkan amiral gemisi G5 de Oreo’ya güncellenecek. Maalesef Android akıllı telefon üreticilerinin 2 yıldan daha önce çıkan modelleri güncellediğine pek sık rastlamıyoruz. Tam da bu sebeple LG’nin bu kararı alması herkesi sevindirmişti.

LG bugün itibariyle Güney Kore’de satılmış G5 modellerinin Android Oreo kernel kaynaklarını paylaştı. Bunun anlamı, cihazın anavatanları başta çok yakında Android Oreo’ya güncelleneceği. Kore’den birkaç hafta sonra güncelleme tüm dünyaya ulaştırılacaktır.

Henüz güncelleme tarihiyle ilgili kesin bir bilgi olmamakla birlikte yayınlanan içerikleri dikkate alırsak yakında LG G5 kullanıcıları da sevinecektir. Cihaz çok yüksek ihtimalle başka bir versiyon güncellemesi almayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here