Ana sayfa Haber LG G4″ün kamera donanımı hazır halde

LG G4″ün kamera donanımı hazır halde

0

Görsel: La La Anthony, Google görsel arama

LG G4’ün özellikleriyle ilgili haberler önce tasarımıyla ilgili, ardından yazılım altyapısıyla çıktıktan sonra şimdi de cihazın kamera donanımı ile ilgili bazı yeni haberler var. LG G4’ün kamera donanımı, Android 5.1′e uygun olarak seçildi, Android 5.1 sürümünde her alanda olduğu gibi kamera donanımlarıyla ilgili de mevcut yazılımlar olduğu biliniyor. Fotoğraf çekimlerindeki stabilizasyonu yükselten yazılım gelişmeleri, LG G3′te karşımıza çıkan sürekli çekimlerdeki kısmi bozulmaları içeriyor. Artık LG G4 ile çekilecek olan fotoğraflar 10’da 10 olarak rapor edildi. Yani, seri çekimlerde çektiğiniz 10 fotoğraf da aynı performansı elde edecek, 20 fotoğraf ise, 20 fotoğraf da aynı performansı sergileyecek. Bunu, LG G4‘e yerleştirildiği söylenen 2 farklı görevlendirilen flaş donanımlarına ek olarak 16 mp arka kamera ve standart 5 ön kamera eklendi. Geniş açılı fotoğraf çekilmesini destekleyen ön kamera, gesture control özellikleriyle de desteklenerek LG G4‘ün kamera donanımı tamamlandı. Kamera donanımı destekleyen kamera yazılımları ise, RAM’i etkilemeyecek bir şekilde tasarlandı ve uygulamaya gerek duymaksızın fotoğraf editlemeyi sağladığı söyleniyor.

Bunlara ek olarak, mevcut haberlerde LG G4‘ün metal kasa ile gelmeyeceği, plastik kasa kullanılacağı söyleniyor. Aslına bakılırsa LG G4′ün materyal düzeni, çerçevelerin metal bileşenlerle, arka kapağın plastik ile üretildiği, pil haznesinin plastik bileşenler ancak çipi destekleyen kafesin de metal karışımdan oluşturulduğu belirtildi.

Bunlara ek olarak, LG, G4 modeline ek bir modelle daha giriş yapacak. İşlemci açısından Snapdragon‘un yanısıra MediaTek işlemci kullanılacağı söylenen LG G4 alternatifi, 5.2″ ekran barındırmakla birlikte piyasaya Android 5.0.2 sürümüyle sunulacak.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here