Ana sayfa Haber LG G4 son izlenimler

LG G4 son izlenimler

0

LG G4’ün tanıtımına bir gün kala, özellikleri ve fiyatı tam olarak belirgin olmasa da Android bazlı haber kaynaklarından detaylı bilgiler edinebildik süreç içerisinde. LG G4’ün kamera özellikleri ilk olarak tanıtıldı, ardından LG G4’te kullanılacak olan yeni arayüz tasarımı ve yazılım özellikleri de tanıtılarak arayüz ve multimedya açısından daha detaylı bilgiler edinebildik. LG, G4 ile ilgili çoğu özellikleri deşifre etmiş gibi görünse de, çoğu ana başlık dedikoduyla sabir hala. Bunun yanısıra resmi olarak açıklanan bazı özellikleri de var, kamera lensinin derinliği, deri gövde tasarımlı modeller resmi olarak tanıtıldı. 1.8 diyafram konusu LG G4‘ün en ilgi çekici detaylarından bir tanesi oldu. Akıllı telefonlardaki fotoğraf donanımı meselesi biraz da kullanılan materyalle ilgili olduğu için diyafram aralığının yanısıra LG G4’te kullanılmış olan lens çeşidi, açısı ve genişliği de diyafram aralığı kadar önemli. Bununla birlikte mp olayı da bir şey ifade etmiyor, eğer baskı işlerinde kullanmayacaksınız fotoğrafları. Ancak LG G4, multimedya özellikleriyle ilk PR çalışmaları yürütüldüğü için kamera donanımındaki materyal kullanımları 2015 son dönemi ve 2016 döneminde kullanılacak olan kamera materyalleriyle aynı. 

Ayrı bir parantez açacak olacaksak LG G4 ile ilgili, LG G2 ve LG G3 modellerinden daha hazır bir model ile karşı karşıyayız çünkü LG’nin bu modeli ilk başta yazılım olarak LG G3′ten önce tasarlamaya başladığı ve test etmeye başladığı söyleniyordu. Bu nedenle fiziksel olarak temas halindeyken Motorola’nın ve Nexus’ların bazı modellerle de ilişkilendirildiği oldu LG G4’ün. Bu yılın başı itibariyle, yani LG‘nin Google ile yazılım ortaklığına gittiği günlerin başlarında LG G4’e bazı Android 5.1 özellikleri de eklendi. Bunlar Project Volta, Android Wear ve Android Auto özellikleri olarak öne çıkıyor. LG G4’ün ayrıca aksesuarlara uyumlu bir akıllı telefon modeli olduğunu da hatırlatalım. LG Watch Urbane için özellikler, LG’nin Smart TV’leri için özellikler barındırıyor LG G4.

LG G4’ün işlemci özellikleri hala belirsizliğini korumaya devam ediyor. Bazı kaynaklara göre Snapdragon 808, bazı kaynaklara göre de Snapdragon 810 işlemcisini kullanacak. Snapdragon 810 kullanmasını bekleyen ekip, özellikle Android yazılımcılarından oluşan ekip olmasıyla birlikte Snapdragon 808’i savunan kesim ise, genellikle sızıntı haber yapmasına rağmen daha önce resmi bir başarısı olmayan @evleaks gibi siteler. LG, işlemci konusunda iki farklı model sunabilir, pahalı olarak lanse edilen deri tasarımlı model 810 ile, standartlar ise Snapdragon 808 ile gelme ihtimali de bulunuyor. 

Son olarak LG G4’ün fiyatı ile ilgili de bazı bilgiler bulunuyor. LG G4’ün deri tasarımlı modelinin TL olarak düşünüldüğünde 3000 TL’ye kadar dayanabileceği konusunda bilgiler var, elit tasarıma sahip deri tasarımlı LG G4, standart modeline nazaran tasarımının yanısıra daha fazla özellik barındırıyor, değişiklik sadece tasarımda değil. 

LG G4‘ün, mayıs sonlarına doğru satışa çıkmaya başlayacağı da yeni gelen bilgiler arasında.

Technotoday ve Newtech editörleri olarak LG G4’ün lansmanından son dakika bilgileriyle birlikte sizlerle olacağız. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here