LG G4, S6 gibi “yeni” bir telefon mu?

LG, kullanıcı deneyimlerine çok fazla önem verdiğinden dolayı tasarımının kilit noktalarından vazgeçmiyor

 

LG G4, S6 gibi “yeni” bir telefon mu?

 

Böyle bir başlık atmamızın nedeni geçtiğimiz aylarda Galaxy S6’ının çıkmasıyla S5’den sonra gördüğümüz büyük değişimi LG G4’den de bekledik. Peki radikal bir değişikik var mı?

Bildiğiniz ünlü markaların amiral gemileri son yıllarda ufak değişikliklerle birbiri ardına yeni model çıkarıyordu. Bu bütün amiral gemisi modelleri için geçerli tabii. Ancak iPhone 6’yı, Samsung da S6’yı çıkararak tasarım ve performans açısından büyük değişikliklere gitmişti. Sony ise Xperia serisine her 6 ayda bir ufak değişikliklerle yenileyerek tekrar piyasaya yeni bir aile üyesi ekliyor.

LG G4 ise zaten fiyat ve performans açısından oldukça başarılı G3’ün üzerine çok ciddi değişikliklerle gelmeyen bir telefon olarak çıktı.

 

Tasarım

Tasarım özelliklerine baktığımızda test merkezimize gelen ürünün arkasında kapağı çıkabilen plastik üzeri seramik gibi çıkıntılara sahip modelle geldi. 5.5 inç olarak G3’den biraz daha büyük olan G4’ün bize göre Premium bir his taşımadığını söyleyebiliriz. Ancak derili modelini kullananlardan duyduğumuz kadarıyla oldukça şık ve deri hissiyatıyla ürünü daha klaslaştıran bir yapıya sahip olduğunu da biliyoruz. LG, kullanıcı deneyimlerine çok fazla önem verdiğinden dolayı tasarımının belli başlı kilit noktalarından vazgeçmiyor. Özellikle hafif kavisli gövde ele tam oturmak adına oldukça ergonomikken, açma kapama ve kilitleme tuşunun arka kısmında ses açma kapama tuşlarıyla bir arada olması oldukça kullanışlı tabi alışmanız biraz zaman oluyor. Durduk yere elinizi açma kapama veya ses tuşlarına gidebilir.

Çıkarılabilir arka kapak, değiştirilebilir pil, microSD kart yuvası bazıları tarafından önemli artılar arasında sayılabilir

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam