Ana sayfa Haber LG G4 resmi özellikleri duyuruldu

LG G4 resmi özellikleri duyuruldu

0

LG G4 için daha kullanışlı bir  deneyim hedeflenirken, ilk olarak arayüzün tasarımını sadeleştirerek gereksiz ve kullanıcıyı sıkacak ayarları ortadan kaldırıldı. Yeni gelen Hızlı çekim özelliği ile kullanıcılar ekran kapalı olsa bile telefonun arka tuşuna iki kere basarak hızlıca fotoğraf çekebilecekler. Ayrıca geliştirilen Akıllı Bildirim ekranı önemli uygulamalardan aldığı bildirimleri bir tek ekranda kullanıcıya sunuyor. 

LG UX 4.0 kullanıcılara daha da kişiselleştirilebilen seçenekler sunmayı amaçladı. Yeni kamera amatörden fotoğraf meraklılarına kadar tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için üç farklı modda – Temel, Basit ve Manual – kullanılabiliyor. Temel Mod, işin karmaşık kısmını otomatik olarak hallederek muhteşem fotoğraflar çekilmesine yardımcı oluyor. Manual Modda ise kullanıcının fotoğraf üzerindeki tüm yaratcılığını konuşturması için sunulan birçok farklı modül ve özellik sayesinde en tecrübeli fotoğrafçıları bile etkileyecek kontroller yer alıyor. Geliştirilmiş takvim özeliği ise kullanıcıların bireysel aktivitelerini düzenlemeleri için çok daha esnek bir kullanım sunacak. Kullanıcılar sadece tutup sürükleyerek bu etkinlikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilecekler. Yeni takvim uygulamasıyla sadece dokunma ve hareketlerle daha az yazıyla çok daha fazla şey yapmak daha basit olması hedeflendi.

LG UX 4.0″da yer alan geliştirilmiş Akıllı Bildirim özelliği ile birlikte kullanıcılar, hava ve yol durumu hakkında çok daha kişiselleştirilmiş bildirimler alarak günlük rutinlerini ve seyahat planlarını kendi alışkanlıklarına göre düzenleyebilecekler. örneğin basketbol oynamayı seven bir kullanıcı “Bugün hava güneşli olacak. Basketbol oynamak için mükemmel bir gün.” şeklinde bildirimler alacak. LG UX 4.0″ın bir başka yeni kişiselleştirme özelliği ise fotoğraf galerisi kısmında. Böylece fotoğraflar çekildikleri mekana ve zamana göre otomatik olarak etkinlik tabanlı albümlerde arşivlenebilecek. Akıllı özelleştirme ile gelen Zil Tonu Kişiselleştirme özelliği ile telefon otomatik olarak kullanıcının sık konuşulanlar listesindeki her bir kişi için özelleştirilmiş zil sesleri yaratabilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here