Ana sayfa Haber LG G4 özellikleri hakkında son bilinenler

LG G4 özellikleri hakkında son bilinenler

0

LG G4’ün özellikleri artık tamamiyle LG‘nin PR çalışmaları çerçevesinde ortaya dökülmesiyle birlikte kamuoyu da G4 modeli hakkında detaylı özellik bilgilerine ulaşabiliyorlar.  LG G4′ü en çok çarpıcı kılan detayı ise, cihazın tamamına yakın her bir parçasının ve teknolojisinin LG’nin patentli ve kendi teknolojisinden oluşuyor olması. Ekran boyutu olarak LG G3‘e farklılık göstermese de Quad HD teknolojisinde geliştirmeler var. 2560×1440 çözünürlükteki panel, LG’nin yeni nesil Quad HD ve diğer HD teknolojili görüntü sistemlerinde kullandığı altyapıya dayanıyor. LG’nin Quantum IPS olarak isimlendirdiği bu teknoloji, üstelik bu yıl CES 2015’te tanıtılan 21:9 formatlı monitörlerde de kullanılıyor. Aslında bu teknoloji, yaklaşık 20 yıldır konser organizasyonlarındaki kullanılan ekran teknolojisinin mobilize edilmiş hali diyebiliriz.

Bununla birlikte, LG G4’ün bu ekran teknolojisi yine bu yıl tanıtılan Quantum Dot teknolojili TV’lerde de kullanılıyor. Bazı bilgilere göre bu ekran teknolojisinin temeli 2012’de atılmış, 2013 yılında da LG G4‘ün tasarlanmaya başladığı söylenir. Ekran teknolojilerinde önemli olan detaylar LG G4‘e daha fazla hissediliyor. öncelikle kontrastın vurgulanması için mavi ışık ile kırmızı ışığın birleşimi iyi oranda ayarlandı. Aşırı kullanılan mavi ışık görüntü olarak tatmin edebilse de göz sağlığı için pek uygun değil. Kırmızı renk, daha sağlıklıdır ancak kontrast açısından olumsuzdur. Böylece ikisi detaylı olarak dengelenerek daha iyi bir ekran teknolojisi vaad ediyor. Bu da, yüzde 30 daha iyi ekran parlaklığına ve yüzde 50 kontrasta denk gelir. Ekran panellerinde kullanılan metal kullanımı da kaldırıldı, böylece ışığın kendi içerisinde yansıması ve bozulmaları da önlendi. Fark edecek olursanız, altyapısında metal kullanılan ekran panelleri kendi içerisinde yansıma oluşturur. üstelik akıllı telefonlardaki metaller ciddi şekilde görüntü performansını düşürür. 4 ana rengi, siyah bir masaya yansıttığınızda ve kenarına metal bir çubuk koyduğunuzda renklerin bozulduğunu gözlemeleyeceksiniz. İşte bu nedenle metal kullanımı gerçekten görüntü kalitesi performansını düşürüyor.

 

 

90’lı yıllarda, uçan arabaları, uçan bisikletleri hayal edebiliyorken 2015 yılında 2 gün dayanabilecek akıllı telefonları hayal ediyor olduk.  Güncel haberlere göre 3,000mAh kapasitesinde bir pil kullanılacak. çıkarılabilir bir pil ile yine karşımızda olacak LG G4 ve bazı ülkelere özel geliştirilen kablosuz şarj özelliği LG G3’lerde, LG G4’ler için de geliştirildi hatta haberlere göre bütün ülkelere dağıtılacak olan LG G4 modellerinde bulunacak.

Bunlara ek olarak, LG G4‘e, yukarıdaki görseldeki gibi ilginç, multimedya özellikleri ve multimedya aksesuarları da gelecek. LG G3’ten daha fazla multimedya özellikleri barındırmasına rağmen, Türkiye’deki kullanıcılar arka kamera megapikseline takılmış durumda. Aslında megapiksel meselesi sadece firmaların reklam amaçlı ve göz boyama amaçlı uyguladığı bir yöntem. Megapiksel olayı tamamiyle aslında matbaalar için önemli olan bir meseledir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here