Ana sayfa Donanım LG G4 için son 2 hafta

LG G4 için son 2 hafta

0

Başlamadan editörün notu: Bu haber, Technotoday’in özel çalışma ürünü olan bir haberdir. Haberleştirirken lütfen kaynak belirtiniz.

LG G4 ile ilgili iki farklı müjdemiz var. LG‘nin G serisinden üreteceği fakat daha farklı olan akıllı telefonu, yaza damgasını vurabilir. Bu bilgi, sadece tarafımızdan belirtilen bir haber değil, yurt dışındaki ön görü haberi yapan haber sitelerinin de üzerinde durduğu bir konu. LG G4′ün özelliklerinin bir kısımı basına yansıdı fakat, biz Technotoday.com.tr olarak cihazın basına yansımayan özelliklerini, yazılımlarını ve donanım özelliklerine ışık tutacağız. Elbette kaynakların ışığında hazırlanan  bir haber olduğu için küçük yanılmalar da görülebilir.

LG G4’ün bütün yazılımsal özellikleri 2 hafta içerisinde tamamlanıyor. Geçtiğimiz ay Android 5.1 ile geleceğini söylediğimiz LG G4‘ün bu özelliği dün itibariyle “Phone Arena” gibi sitelerin de onaylamasıyla daha da yaygınlaştı. Böylece, elimizde bug’sız ve yamasız Android 5.1 ile çalışan bir LG G4 var. Android 5.1′in LG G4 mühendisleri tarafından tamamlandığı ve 10 Mart itibariyle cihaza yükleneceği ve testlere başlanacağı da bize gelen haberler arasında.

Tasarım: LG G4, LG G3′e nazaran çok fazla tasarım değişikliği barındırmayacak. Fakat alt çerçeve kısımı biraz daha inceltilerek, üst çerçeve aşağı çekildi ve alt çerçeve daha ince ve kısa tutuldu. Ek olarak tasarımında, LG G3‘teki arka kavisi gibi, ön cephede de kısmi bir ovallik bekliyoruz. G Flex serisi kadar olmasa da gözü çok rahatsız etmeyecek bir ovallik, boyuna değil enine doğru genişleyecek, bununla ilgili tam detaylı haber henüz gelmedi.

 

Yazılım:

LG G4, yazılım açısından ilkleri barındıracak. ROM kullanılmasına izin verilmeyebilir fakat özgür kullanım açısından beklentilerin üzerinde olacak. LG G4 ile gelecek olan LG G4 uygulamalarına silebilme olanağı verilirken bu uygulamaların Android üzerindeki ağırlığı çok az olduğu söylendi. Bununla birlikte LG G4, LG G3‘lerdeki arka kapama düğmesi aynı zamanda parmak izi tanıma teknolojisi olarak da kullanılacak. Bu teknoloji, Google’ın yeni güvenlik standartlarından bir tanesi. Sadece bir parmak izi okuyucusu olarak değil, bu teknoloji için geliştirilen uygulamalar da cihazla birlikte sunulacak. 

LG G4, Bluetooth aracılığı ile şarj edilebilme özelliği de taşıyabilir. Eğer dedikodular doğruysa, üretilen Bluetooth şarj cihazlarına ek olarak Bluetooth ile diğer cihazlardan da şarj desteği alabilir.

Gelelim aksesuarlara: 

Pocket Photo aksesuarları gibi mobil fotoğraf çıktısı sağlayan bir cihaz bekliyoruz. Detaylandırılmadı fakat mayıs ayı gibi, bu yeni Pocket Photo‘nun detayları belli olabilir. Pocket Photo’nun yanısıra, LG‘den bir Bluetooth şarj akseuarı da LG G4 ile birlikte tanıtılabilir.

Fiyatlandırma:

Fiyatlar, yerel hafızaya göre değil RAM boyutuna göre değişiklik gösterebilir. çünkü 16 GB’lık model gibi bir model üretilmeyeceği için alternatifler 3 GB – 4 GB arası sunulacak.

özet olarak, LG G4’ün tasarımının geçtiğimiz yıl itibariyle, IFA 2014’ten önce bittiği konuşuluyor. O dönem itibariyle cihaza yazılım yüklemeleri yapılıyor ve yaklaşık 2 hafta içerisinde tüm yazılımlar kullanılabilir olarak cihaza yüklenecek ve hazır hale getirilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here