Ana sayfa Haber LG G4 Android Marshmallow 6.0 güncellemesi başlıyor!

LG G4 Android Marshmallow 6.0 güncellemesi başlıyor!

0

Haberlere göre LG G4 Android Marshmallow 6.0 güncellemesi gelişimini tamamladı, artık tam sürümü için gün sayıyor. LG G4 kullanıcılarına bu Android Marshmallow güncellemesi tahminlere göre aralık sonu itibariyle yayımlanaya başlayacak, ülkemizde ise 2016’nın ilk çeyreğinde LG G4’lerde ve ardından LG G3′lere sıçrayacak. LG G3 Android Marshmallow güncellemesi biraz uzak bir tarihte ancak üretici firma, G4 modelini aralık ayından sonra başlatacak. Söz konusu güncellemede 3 farklı gündem maddesi oluşturuldu. Bu maddeler, Stagefright meselesine getirilecek olan yama güncellemeleri, LG‘nin arayüzüyle uyumluluk problemleri ve firmanın gelişim versiyonlarında görülen Facebook uygulamasındaki problemler. LG yazılımcıları bu güncellemeyi büyük ihtimalle Facebook problemini çözmeden yayımlayacaklar, kullanım sırasında uygulama ve yazılım güncellemesiyle Facebook problemini çözmeyi planladılar. Facebook uygulamasında yaşanan problemler şarz sorunu ve arka planda kapatılamamasını içerirken, firmanın Stagefright güvenlik açığı ile ilgili patch’leri tamamlanmak üzere, büyük ihtimalle LG G4 Android Marshmallow güncellemesinin içerisinde yer alacak.

LG’nin arayüz yazılımıyla ilgili, LG klavyesinde bazı problemler var. Android Marshmallow, genel yapısıyla ve tasarımıyla Nexus’lara yönelik geliştirilen bir versiyon böylece Google, diğer firmalardan da kendi arayüz tasarımlarını – klavye gibi- kullanmalarını istiyor. Büyük ihtimalle arayüz uyuşmazlığı bundan kaynaklanııyor ve klavye tasarımında yeniliğe gidilebilir. 

Dedikodulara göre bu başlıklarla oluşan yazılım sorunsalları 2 aylık bir süre içerisinde tamamlanarak LG G4 modellerine Android Marshmallow yayımlanacak.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here