Ana sayfa Haber LG G3: Bu haber Polonya için değil! Türkiye için!

LG G3: Bu haber Polonya için değil! Türkiye için!

0

Polonya’ya yayımlanacak bir güncellemenin, LG G3′ün Türkiye kullanıcılarına duyurulmasının ardından, Android 5.0’ın Türkiye’deki LG G3 kullanıcılarına ne zaman kavuşacağı merakla bekleniyor. “Bu hafta geliyor!” yazan fakat, içerikte “Polonya kullanıcıları için” ifadesini görmek gazetecilik yapanlar için pek ifade edici bir durum değil. Polonya için açıklanan, fakat Türkiye için ne zaman geleceği bilinmeyen G3 Lollipop güncellemesi ile ilgili, bir araştırma haberimiz mevcut. 

Kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre, Android 5.0 sürümü Türkiye’deki LG G3 kullanıcıları için 2015’i bulacak. Bu, elbette Lollipop‘suz kalacağınız anlamına da gelmiyor. Android‘in daha saf yazılım teknolojisini kullanan LG, parça parça Lollipop‘un katkısız halini dönem içerisinde kullanıcılarına sunmaya başlıyor. Bu, sistem yeniliği olmasa bile, uygulamaların ve arayüzlerin Lollipop tasarımına geçişiyle kullanıcıya sunulacak. 2015 yılında ise, Türkiye’deki LG G3 kullanıcıları Android 5.0 sürümünün tam altyapı sistemini telefonlarına indirmeyi başaracaklar. 

Soruşturduğumuz 4 farklı kaynak var, 4 farklı kaynağın da tahmini geliş süresi farklı. Ancak, en geç şubat ayına kadar LG G3, kaynaklarımıza göre bu güncellemeyi alacak. Elbette bu haber bir araştırma haberi ve tarih olarak kimse kesin bir tarih belirtemiyor. İlk ağızlara yakın kaynakların verdiği tarihlerde sapmalar olabilecek gibi, LG G3’ün Android 5.0 güncellemesinin yol haritası kasım sonunda belli olacak ve bu haber tekrar güncellenecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here