Ana sayfa Haber LG G3 Android Marshmallow”un ikinci güncellemesinde Stagefright var

LG G3 Android Marshmallow”un ikinci güncellemesinde Stagefright var

0

LG G3 Android Marshmallow güncellemesine yaklaşık olarak 1 ay kalmasının ardından güncellemeyle birlikte gelecek olan yama sürümlerin de detayları belli olmaya başladı. Detaylara göre LG G3 Android Marshmallow güncellemesi iki parçadan oluşuyor, birer hafta arayla verecek olan güncellemeler zincirleme olarak kullanıcıya sunulacak. İlk güncelleme Android Marshmallow’un kısmen değiştirilen tasarım detaylarını ve altyapısını getirecek, ikinci güncelleme ise, Google’ın geç de olsa hazırlamaya başladığı Stagefright güvenlik yazılım yamalarını bulunduruyor. LG, 1 ay sonra Polonya’dan başlayarak Android Marshmallow’un yayımlayacağını doğruladı, Android Lollipop‘ta olduğu gibi kullanıcıya hazır hale kullanım tecrübeleriyle getirilerek ülke ülke genişletilecek.

LG G3 Android Marshmallow güncellemesinin Türkiye bölümü ise büyük ihtimalle şubat ayı itibariyle gerçekleştirilecek. Tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi burada da kullanıcılar ilk hafta LG G3‘ün sistemini değiştirecekler, bir hafta sonra ise güvenlik altyapılarını. 

LG, güncellemelerin boyutunu artırmamak için bu şekilde yama versiyonlara başvuruyor. Android Lollipop’un kriptolojisi ise hatırlayacağınız gibi yaklaşık 15 günde  verilen güvenlik yamasıyla birlikte yayımlanmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here