Ana sayfa Haber LG G3 Android 5.1 güncellemesi için uygulama güncellemeleri tamamlandı

LG G3 Android 5.1 güncellemesi için uygulama güncellemeleri tamamlandı

0

LG G3 için ABD’de kısmi olarak yayımlanan Android 5.1 güncellemesi çok yakında dünya genelinde yayımlanmaya başlıyor. LG G3 için bütün uygulamalar yarından itibaren güncellemeleri tamamlanarak, cihaz altyapı olarak Android 5.1 güncellemesi için hazır hale getirilecek. Görünüşe göre LG G3 Android 5.0 sürümünde ortaya çıkan uygulama problemlerinin, şarj problemlerinin ve RAM problemlerinin önüne geçilmesi için öncelikle uygulamalar güncellendi, ardından da yazılım güncellenecek. LG G3 Android 5.0 sürümünde kullanıcılar, cihazı güncelledikten sonra çoğu uygulama kendiini güncellemişti ve bu büyük çapta problemlere neden olmuştu. Bu hafta itibariyle Yandex’in uygulamaları, Google’ın Android için sürdüğü tüm uygulamalar, Google Play Store, güncellendi. Tahminlere göre LG G3 Android 5.1 güncellemesi 2015’in son çeyreğinde, yani kasım ayı itibariyle dünya genelinde yayımlanmaya başlayacak.

LG G3 Android 5.1 güncellemesi, ABD’nin yerel operatörleri tarafından çoktan dağıtılmaya başlandı, kısıtlı kullanım içerisinde olan LG G3 Android 5.1 sürümü, ABD dışarısında henüz yaygınlaşmadı, o kıtada ayrıca Brezilya’da da kullanılıyor.

Kullanım oranının yüksekliği, herhangi bir buglı sürüm halinde daha fazla mutsuz kullanıcı demektir. Böylece LG G3 Android 5.1 güncellemesinin bu kadar yavaş ilerlemesinin nedeni bu. Tahminlere göre yine Amerika’nın ardından Polonya gibi ülkeler LG G3 için Android 5.1 güncellemesini indirmeye başlayacaklar. Buna karşın, Türkiye için muhtemel tarih 2016

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here