Ana sayfa Haber LG G3 Android 5.0.2″sinde problemler var

LG G3 Android 5.0.2″sinde problemler var

0

 Android 5.0.2 ile birlikte mobil uygulamalar da arayüzlerini Material Design’a uyarlıyorken gerekli güncellemelerde sıkıntılar yaşandığı gözlemlendi. LG G3 kullanıcıları, şimdilik sadece bu problemlerle yüzleşen taraf. G3 kullanıcıların tamamı olmasa da büyük bir kısımı Android 5.0.2 kaynaklı ve biraz da uygulama güncellemesi kaynaklı sıkıntılar yaşıyor. 

Geçtiğimiz haftalarda öncelikle WhatsApp, Clean Master Material Design‘a terfi etmekle beraber yazılım altyapısını da değiştirmeye başladılar. Sıkıntılar bu uygulamaların güncellenmesinin ardından ve sırayla Google uygulamalarına gelen altyapı desteğinin ardından başladı. çözüm şimdilik uygulamaları yüklemekten geçse de uygulama geliştiricileri artık altyapı sistemlerini Android 5.1’e uyarlarken bu problemlerle ilgili şimdiye kadar bir yama programı veya çözüm önerisi sunulmadı. Fakat G3 kullanıcıları uygulamaları silip tekrar yükleyerek bu problemin üstesinden gelebildiler.

WhatsApp ve CleanMaster uygulamaları çalışıyorken, LG G3’ün Android Lollipop’u ana ekranda arıza veriyor ve “ne yazık ki durdu: ana ekran” uyarısı ile karşılaşılıyor. Technotoday olarak bu sıkıntıyla ilgili tam bir çözüm araştırıyoruz, daha sağlıklı çözüm elimize ulaştığında sizlerle paylaşacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here