Ana sayfa Sektörden LG Display, Çin’de Yeni bir OLED Fabrikası Açıyor!

LG Display, Çin’de Yeni bir OLED Fabrikası Açıyor!

Fabrikanın onaylanması şüpheli şekilde Apple'ın yeni iPhone modellerinde maliyeti azaltmak için LG'den ekran alacağı haberlerinden sonra gerçekleşti.

0

Günümüz TV ve akıllı telefonlarında kullanılan ekranların üretiminde ciddi bir paya sahip olan LG Display, yeni bir fabrika için Çin hükümetinden onay almayı başardı. Salı günü firma tarafından yapılan açıklamaya göre yeni fabrika OLED panellerin üretimine odaklanacak.

İlgili Haber: Quantum Dot TV – OLED TV yarışı…Hangi TV teknolojisi öne çıkıyor?

Guangzhou’da kurulacak fabrikada ağırlıklı olarak TV’ler için OLED paneller üretilecek. Fabrika öncelikle ayda 60 bin panel üretmeyi hedefleyecek ve bu hedefe ulaştıktan sonra kademeli olarak 90 bin panele ulaşacak.

2,33 milyar dolarlık bir yatırımla kurulacak olan fabrikada Güney Koreli teknoloji devinin %70’lik bir hissesi olacak. Geri kalan %30’u Guangshou Ekonomik ve Teknolojik Gelişme Bölgesi kontrolünde olacak.

LG seri üretimin 2019’un ikinci çeyreğinde başlamasını bekliyor.

LG tarafından yapılan bu açıklama, önceki raporları bir nebze doğrular nitelikte. Bahsettiğimiz önceki raporlara göre Apple, yeni nesil iPhone modelleri için 2 ile 4 milyon arası OLED paneli LG’den temin etmeyi planlıyor. Apple’ın bu hamlesinin ardından Samsung’un pahalı panellerinden uzaklaşarak maliyeti düşürmek muhtemelen en büyük gerekçe.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here