Ana sayfa Donanım LG’den iki yeni ekran

LG’den iki yeni ekran

0

LG, IFA 2012″de ev eğlencesi ve grafik kullanımına yönelik geliştirdiği iki yeni ekranını tanıttı

LG, Almanya”nın Berlin şehrinde gerçekleştirilen IFA 2012 Fuarı”nda en yeni iki IPS ekranı EA93 ve EA83″ün tanıtımını yaptı. EA93 ev eğlencesi konusunda kullanıcıya avantajlar sağlarken EA83 grafik ağırlıklı uygulamalara yönelik yenilikler sunuyor.
 

Sinemada kullanılan 21:9 ekrana sahip EA93, ev eğlencesinde benzeri görülmemiş bir çözüm sunuyor. EA83, Wide Quad High Definition (WQHD) ve 2560×1440 piksel çözünürlürlikle göz dolduruyor. WQHD sayesinde kullanıcılar birden fazla işlemi sorunsuz şekilde yapabiliyor ve çok geniş bir renk seçeneğine sahip olabiliyor. Ekran, Adobe RGB renk paletinin yüzde 99″unu yineleyebilirken grafik uzmanlarına yüksek seviyede görüntü kalitesi sunuyor.
 

“IPS ekranlara yönelik gerçekleştirdiğimiz inovatif çalışmalar sayesinde ev eğlencesi ve profesyonel grafik kullanımında seviyeyi bir üst basamağa taşıyoruz” diyen LG Ev Eğlencesi Bölümü IT İş Birimi Başkan Yardımcısı J.J. Lee, sözlerini şöyle sürdürdü: “EA93″ün mükemmel 21:9 sinematik ekranı ve EA83″ün grafik uygulamalara ilişkin ayrıcalıkları ekran serimize yeni bir soluk getiriyor.”
 

29 inç ekrana ve 2560 x 1080 çözünürlüğe sahip EA93, gerçek bir sinema ekranıyla aynı oranda görüntü kalitesi sunmasıyla dikkat çekiyor. EA83, film yapımcıları, fotoğrafçılar, tasraımcılar ve grafik uzmanları için geliştirildi. 2560×1440 piksel yüksek çözünürlük IPS ekranın parlak bir görüntüye sahip olmasını sağlıyor ve kullanıcıların en doğal renklerle çalışabilmesine olanak tanıyor.
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here