Ana sayfa Donanım LG’den “Gözlüksüz” 3D deneyimi: LG D2000

LG’den “Gözlüksüz” 3D deneyimi: LG D2000

0

LG”nin geliştirdiği dünyanın ilk göz izleme teknolojisine sahip monitörü LG D2000, 3D deneyimini gözlüksüz olarak yaşatıyor

Tüketici elektroniği, mobil iletişim ve beyaz eşya sektörlerinin küresel lideri ve teknoloji öncüsü LG Electronics”in geliştirdiği ve “göz izleme” teknolojisine sahip yeni monitörü LG D2000, kullanıcıların gözlük kullanmadan benzersiz bir 3D deneyimi yaşamalarını sağlıyor.
LG D2000

Dünyanın ilk göz izleme teknolojisine sahip monitörü olan LG D2000 oyunları, filmleri ve görselleri muhteşem bir gerçeklikle göstererek monitör kavramını yeniden tanımlıyor. Gözlüksüz 3D izlemeye yönelik mevcut teknolojiler genellikle izleyicilerin üç boyutlu görüntüleri algılamak için son derece kısıtlı bir açı ve mesafe dahilinde kalmasını gerektirirken LG D2000, izleyiciye çok daha fazla hareket özgürlüğü ve daha konforlu izleme olanağı sağlıyor.

LG D2000″deki göz izleme özelliği, monitöre bağlı bulunan ve kullanıcının göz konumundaki değişiklikleri gerçek zamanlı olarak saptayan özel bir kamera sensör aracılığıyla işlev görüyor. Monitör bu bilgiye göre izleyicinin açısını ve konumunu hesaplayarak, ekrandaki görüntüyü en uygun 3D etkisi yaratacak şekilde ayarlıyor. 2D-3D dönüşüm özelliğine de sahip olan LG D2000, 2D içerikleri anında birinci sınıf üç boyutlu görüntüye çevirerek, 3D içeriğin keyfini kesintisiz olarak yaşatıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here