Ana sayfa Haber LG’den e-gazete devrimi

LG’den e-gazete devrimi

0

LG 19 inçlik elastik ekranıyla e-gazete çağını başlatıyor
 

Ekran ve görüntüleme alanında dünya devlerinden LG Electronics, 19 inçlik elastik e-gazete üretti. 19 inçlik bu e-gazete neredeyse A3 kağıdı boyutunda. 6 inçlik e-kitaplardan 8 kat daha büyük olan ürün, e-gazete şekline dönüştürülmüş olduğu halde, gerçek bir gazete okuma heyecanını sunuyor. Ek olarak, ürün 0,3 mm inceliğine ve, 19 inçlik boyutuna rağmen sadece 130 gr ağırlığında.

LG Ekran Şirketinin geliştirdiği bu gazete yanında getirdiği avantajlarla da yeni nesil gazete olarak umut vadediyor. E-gazete ultra-inceliği ve hafif form yüzleri sayesinde, daha az yer kaplıyor ve düşük güç kullanımı da masrafları bir hayli azaltıyor.

 

 
 
LG CTO ve Yönetim kurulu başkanı Dr. In Jae Chung, “Kaydettiğimiz bu gelişme, dünyanın en büyük esnek görünümlü çalışması olup, gelecek nesiller için büyük bir pazar açmıştır. E-gazete sektörü hızla büyürken, LG ekran, müşterilere yeni değerler kazandırmaya devam edecektir ve sektör endüstriyel lider teknolojiler ve farklı ürünlerle daha da zenginleşecektir.” açıklamasını yaptı.

LG Ekran, 11.5 inçlik esnek e-gazete ekranı üretimine 2010 ‘un ilk yarısında başlamayı planlıyor. Ekran Pazar araştırmacılarına göre 370 milyon dolarlık pazar payı olan bu sektör, 2015’te 1.73 milyar dolar çıkacak.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here