Ana sayfa Donanım LG”den dünyanın ilk 105 inç kavisli Ultra HD televizyonu

LG”den dünyanın ilk 105 inç kavisli Ultra HD televizyonu

0

LG“nin de ilk Curved Ultra HD modeli olan 105UB9, dünyanın en büyük kavisli ekran tasarımına sahip televizyonu olma özelliği taşıyor.
 

LG'den dünyanın ilk 105 inç kavisli Ultra HD televizyonu

Kusursuz görüntü kalitesine sahip ürün, 21:9 sinemaskop formatı sayesinde sinemadaki izleme deneyiminizi evinize getirecek. 105UB9“un extra geniş ekranının bir başka avantajı ise izlenen programa engel olmayacak şekilde ekranın köşesinden görüntü ayarlarını düzenlenebilmesi.

11 milyon piksel ekran çözünürlüğe (5120 x 2160) sahip 105UB9 Curved Ultra HD, LGve LG Display arasındaki işbirliğiyle ortaya çıktı. Büyük ekranda renk keskinliği ve derinliğini sağlamak gibi sorunları aşmak için 21:9 formatındaki Curved Ultra HD“de yeni bir teknoloji kullanıldı. Bugüne kadar kendi ışıklarını yansıtmadaki başarısı nedeniyle kavisli ekranlarda OLED paneller kullanılıyordu. LG Display, renk sızmasını önlemek için ve her açıdan üstün bir izleme deneyimi sağlamak için Thin Film Transistor (TFT) piksel devre teknolojisini detaylandırarak arka aydınlatmadaki düzensizlik sorununu aştı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here