Ana sayfa Donanım LG’den Curved OLED TV

LG’den Curved OLED TV

0

Yeni Curved OLED TV, LG”nin teknoloji ve tasarım alanındaki öncülüğünü bir kere daha ispatladı

LG, CES 2013 Fuarı”nda, devrim niteliğindeki Curved OLED TV”si EA9800″ü teknoloji severlerin beğenisine sundu. LG”nin inovatif WRGB teknolojisiyle gelen ürün, etkileyici kavisli bir tasarıma ve canlı görüntü kalitesine sahip.

Benzersiz yeni EA9800 modeli, CINEMA 3D desteğine sahip endüstrinin ilk kavisli ergonomik tasarımı. ürünün kavisi sayesinde bütün ekran yüzeyi seyircinin gözlerine eşit uzaklıkta bulunuyor ve bu sayede ekran kenarlarında görsel bozulma ve ayrıntı kaybı sorunları ortadan kalkıyor.
 

LG”nin OLED TV”leri mükemmel WRGB teknolojisi sayesinde şaşırtıcı derecede canlı ve gerçekçi görüntüler üretiyor. Four-Color Pixel sistemi, yüksek renk kalitesi elde etmek için geleneksel RGB düzeneği ile birarada çalışan bir beyaz alt piksele sahip. Color Refiner özelliği ise daha önce görülmemiş düzeyde canlı ve doğal renkte görüntüler sunuyor.
 

55 inç OLED TV, ortamdaki parlaklık ya da izleme açısı ne olursa olsun sınırsız kontrast oranı sağlıyor. ürün ayrıca sınırsız kontrast oranı ile canlı renkler ve siyahın derinliğini tamamlayan High Dynamic Range (HDR) algoritmasına sahip. Söz konusu teknoloji, kontrast oranı tutarlılığı ile maksimum renk ayrımını garanti ediyor. OLED teknolojisi ışık yayarak görüntü oluşturduğu için herhangi bir LED veya panel ışıklarına gerek duyulmuyor. Bu sayede LG OLED TV”ler hafif ve ince tasarımlarıyla dikkat çekiyor. EA9800″ün öncü, ultra modern tasarımı ve kavisli ekranı TV izleme deneyimini maksimize etmek için bütün görsel engelleri ortadan kaldırıyor. Modelin ağırlını azaltmak için karbon fiber ile güçlendirilmiş plastik (Carbon Fiber-Reinforced Plastic–CFRP) kullanılırken OLED TV”nin pürüzsüz stili ve ince profili, LG”nin WRGB teknolojisinin sağladığı çarpıcı görüntüleri tamamlıyor ve eksiksiz bir TV izleme deneyimi yaratılmasına yardımcı oluyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here