Ana sayfa Donanım LG’den 4K projektör segmentine yeni bir soluk

LG’den 4K projektör segmentine yeni bir soluk

0

LG Electronics (LG), ev kullanımına yönelik 4K UHD projektör ekosistemindeki rekabeti, ultra keskin video aktarımı ve ev sineması deneyimlerini, kompakt ve çarpıcı tasarımla buluşturan, CES “En iyi Yaratıcılık” ödüllü 4K UHD  HU80K serisi ile artırmayı amaçlıyor. Küresel 4K projektör pazarında yaşanması beklenen büyüme ile beraber LG, LED projektör segmentinde elde ettiği başarıyı, 4K projektör segmentinde de tekrarlayacağından oldukça emin. 

4K destekli projektörler, ağır ve hantal tasarımlarının yanı sıra, yüksek satış fiyatları sebebiyle, günümüze gelene dek ev kullanımı için pek uygun bir profil çizmiyorlardı. Bu noktada LG mühendisleri ve tasarımcılar görüntü kalitesinden ödün vermeyen, rakip firmaların 4K projektörlerinin yarı boyutunda bir 4K UHD projektör üretimi için harekete geçerken fiyat dengesini de korumayı amaçladılar. 

Projektörün aynasız, “I” şeklindeki motoru, cihazın taşınabilir boyutu ve benzersiz dikey tasarımını destekleyerek projektörün duvara, tavana ya da zemine monte edildiği durumlarda da mükemmel görüntüler sunmasını sağlıyor.

LG 4K UHD projektör sahipleri, 4K içerik konusunda sıkıntı çekmeyecekleri gibi projektörün webOS 3.5 akıllı TV ara yüzünde yer alan popüler online yayın servislerinin sunduğu 4K içeriklerden yararlanabilecekler. Cihaz sahip olduğu teknik özelliklerin yanı sıra sahip olduğu USB, Ethernet ve HDMI yuvalarıyla beraber kablosuz klavye ve fare kullanımına yönelik kablosuz bağlantı seçeneklerini de destekliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here