Ana sayfa Donanım LG”den 3D TV”ler için sihirli kumanda!

LG”den 3D TV”ler için sihirli kumanda!

0

LG’nin yeni sihirli kumandasına eklenen dört yeni özellik, kullanıcıların LG Smart Cinema 3D TV deneyimlerini keyiflendiriyor

Teknoloji lideri, tüketici elektroniğinin öncü markası LG Electronics, Smart Cinema 3D TV”ler için yeni bir uzaktan kumanda üretti; “Sihirli Kumanda”. Ocak ayında Las Vegs”ta düzenlenecek Tüketici Elektroniği Fuarı”nda (CES) tanıtılacak olan “Sihirli Kumanda” yeni fonksiyonları sesle tanıma, sihirli hareket, işaretleme ve hareket tuşu ile kullanıcıların konforunu artırıyor.

LG Smart Cinema 3D TV

Sihirli Kumanda”nın diğer kumandalardan en belirgin farkı, kullanıcının sezgisel hareketler eşliğinde tek tuş ile Smart TV”yi kontrol edebilmesine olanak sağlaması. Ses tanıma özelliği sayesinde ise, kullanıcılar sesle komut vererek istedikleri aramayı yapabiliyor ve Smart TV uygulamaları arasında dolaşabiliyor.

Sihirli Kumanda”nın ortasındaki hareket tuşu ile kullanıcılar daha hızlı seçim yapıp uygulamalar arasında daha aktif bir şekilde yukarı ya da aşağı gidebiliyor, seçimlerini daha hızlı yapabiliyor. İşaretleme fonksiyonu ise LG Smart Menü”de birkaç tuşa basmak yerine tek hareketle, tek bir “tık”la istenen uygulamanın seçilebilmesine olanak sağlıyor. Sihirli Hareketler özelliği ise, Smart Cinema 3D TV kullanıcılarının daha önceden TV”ye tanımladıkları basit el-kol hareketleriyle TV”ye komut vermelerine olanak tanıyor.

Bunların yanı sıra 2D formatındaki görüntüyü 3D”ye çevirme işlemini tek bir tıkla yapmaya imkan veren tuşu da kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Ergonomik tasarımı ile elde tutulması da çok kolay olan Sihirli Kumanda, 3D TV deneyimini daha da keyifli bir hale getiriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here