Ana sayfa Haber “LG Conceptualife 2011”e Türkiye Damgası

“LG Conceptualife 2011”e Türkiye Damgası

0

LG Conceptualife 2011 Uluslararası Mutfak Tasarımı Yarışması”nda Türk öğrenci 1. oldu
 

LG Electronics”in Dubai”de gerçekleştirdiği ve Türkiye”nin yanı sıra Suudi Arabistan, İran, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır”dan üniversite öğrencilerinin katıldığı LG Conceptualife 2011 Uluslararası Mutfak Tasarımı Yarışması”nın finali sona erdi. Finalde Türkiye adına yarışan Marmara üniversitesi öğrencisi TOLGA TEKİN birinci olurken, Mimar Sinan üniversitesi”nden SERDAR SOYAL da ikinci olarak büyük bir başarıya imza attılar. Tolga Tekin ve Serdar Soyal Suudi Arabistan, İran, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır üniversitelerinden toplam 12 öğrencinin katıldığı finalde, rakiplerini geride bırakarak bu büyük başarıyı elde etti.   LG Conceptualife 2011

Ana teması çevre dostu ve futurist tasarımlar olan yarışmada kum ve suyu bir araya getiren yenilikçi enerji çözümleri üreten tasarımıyla birinci olan Tolga Tekin, 5,000 dolar para ödülü, Dubai merkezli tasarım ofisi X-Architects”de 1 ay staj ve LG Optimus akıllı telefon kazandı.
 

Yarışmada elde ettiği büyük başarı hakkında konuşan Tolga Tekin;”Böylesine önemli bir yarışmada birinci olduğum için çok mutluyum. Birinci olduğuma hâla inanamıyorum. Bu ödül Türk tasarımcıların yeteneklerini tüm dünyaya göstermeleri bakımından büyük önem taşıyor. Bizlere bu fırsatı sunan LG”ye teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 

LG Electronics Başkan Yardımcısı ve Ortadoğu ve Afrika (ODA) Bölge Temsilcisi K.W. Kim de; “Tasarımları değerlendirme süreci bizim için oldukça zor geçti. çünkü karşımızda birbirinden yetenekli öğrencilerin tasarımları bulunuyordu. Gençlerin yarının mutfak tasarımı anlayışını çevreci öğelerle birleştirmelerinden büyük mutluluk duydum. “Yeşile dönmek” LG Electronics”in geleceğe yönelik planlarında en ön sırada yer alıyor” dedi.

LG Conceptualife 2011

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here