Ana sayfa Donanım LG, CES 2018 fuarı sırasında yepyeni bir televizyon tanıttı!

LG, CES 2018 fuarı sırasında yepyeni bir televizyon tanıttı!

0

Samsung ile LG arasındaki televizyon yarışı tam gaz devam ediyor. Ana haberimize geçmeden önce küçük bir bilgilendirme yapalım, bahsettiğimiz bu iki firma da sürekli televizyon teknolojisinin sınırlarını zorlayan ekiplerden. Mesela, Samsung şu an 88-inç boyutlu 4K QLED bir televizyona sahip. öyle ki bu televizyon, dünyanın ilklerinden sayılır. Fakat LG, CES 2018 fuarı sırasında yepyeni bir televizyon tanıttı ve Samsung”u bir köşeye itti. LG tarafından tanıtılan televizyon ise dünyanın ilk 88-inç boyutlu 8K OLED televizyonu idi.

LG ekibinin tanıttığı bu yeni televizyon, her bakış açısından kusursuz görüntü ve renk verebiliyor. Kontrast olarak oldukça güçlü bir yapıya da sahip bu cihaz. Tabii televizyon hem 88-inç, hem de 8K OLED olunca, fiyat bayağı bir uçuyor. Ayrıca, şu an böyle bir televizyonu almak için düzgün bir sebebiniz de bulunmuyor. Günümüzde bile 4K ve HDR teknolojisi, filmlere ve dizilere yeni yeni oturuyor. Eğer 8K çözünürlüklü bir televizyon satın alırsanız, tabii ki 8K çözünürlükte bir şey izlersiniz ama o çözünürlük, doğal 4K”dan yükseltilmiş olur. Yani, doğal 8K çözünürlük alamazsınız. çünkü günümüzde 8K çözünürlük ile insanlara sunulan bir dizi veya film yok. 4K teknolojisi herkesin evine girene kadar da olacağını zannetmiyoruz.

Fiyat ise işin en güzel kısmı. LG henüz bu televizyon için resmi bir fiyat açıklamadı ama birçok analist, bu televizyonun en az 10 bin Dolar olacağını söylüyor. Eğer bu televizyon ülkemize gelirse, ne kadara geleceğini biz isterseniz hiç söylemeyelim, sizin de kalbinize bir zarar gelmesin. Bilmemek en iyisi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here