Ana Sayfa / LG 27BK550Y-B Monitör
LG 27BK550Y-B Monitör
Ege Durak Yazar: Ege Durak
28 Ekim 2020
Kategori: İnceleme
0 0
LG 27BK550Y-B Monitör
0
Paylaşım
Facebook ile PaylaşTwitter ile Paylaş
Daha çok kurumsal kullanım için tasarlanan LG 27 inç BK550Y-B’nin giriş ve çıkış seçenekleri oldukça zengin ve üzerinde D-Sub, DisplayPort 1.2, DVI-D ve HDMI 1.4 çıkışları bulunuyor. Demonte halde gelen monitörün kutusundan ek görüntü bağlantısı için kabloları ile ses bağlantısı için 3.5mm ses kablosu ve USB Hub bağlantı kablosu çıkıyor. İki parça hale olan monitör ayağı masa üzerine düzbir şekilde sabitleniyor.
LG BK550Y-B serisinin 34 inç ve 27 inç olmak üzere 2 farklı boyutta modeli bulunuyor. Her iki modelin de en büyük özelliği ayağı sayesinde 90 derece pivot ve -5 ile 25 derece arası tilt hareketi ile 13 cm yükseklik ayarı sunması. Görüntü kalitesi kısmında ise incelediğimiz 27 inç boyutundaki model 1080P-60Hz IPS panele sahip ve maksimum 250cd/m2 parlaklık sunabiliyor. Gün ışığında ekran rahat bir kullanım sunarken minimum parlaklık seviyesi 200cd/m2 olarak belirtilmiş.
İlginizi çekebilir;  General Mobile GM 20 Pro
Monitörün 27 inç olmasına rağmen 1920×1080 piksel çözünürlük sunması biraz düşük kalıyor. Özellikle grafik işlerinde bazen çok detaylı çalışmalarda bozulmalar yaşanabiliyor. Buna karşına ekran ayarlarında bulunan Super Resolution+ ayarı ile görüntü kalitesini keskinleştirerek piksel bozulması az da olsa giderilebiliyor.
LG 27 inç BK550Y-B monitör, ön ayarlı şekilde ve toplamda 7 farklı görüntü ayarı ile geliyor. Bunlar Photo, Cinema, Game, Color Wakness, Reader1, Reader2 ve Custom görüntü profilleri. Custom profilinde kendi istediğiniz ayarlara göre profilinizi oluşturabiliyorsunuz. Profiller arasında geçiş OnScreen Control programı üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor.