Ana sayfa Foto Galeri Lexus”la tanışın :)

Lexus”la tanışın :)

0

Görselde gördüğünüz Alman çobanı cinsi köpek, esasında Batı Alman olarak adlandırılır, genellikle koruyucu köpek olarak bilinir ve buna göre eğitilir. Esasında kavgacı, agresif bir yapıya sahip olmamasına rağmen benimseyiciliği ve kendi başına buyruk olması nedeniyle onu iyi bir koruma köpeği olmasına olanak veriyor. Batı Alman’lar, ağırlıklı olarak siyah yelelerinden ve siyah burunlarından anlaşılır ve kalça kısımları diğer tür Alman çoban cinslerine oranla daha alçak görünür. 

Alman çoban türünün, özellikle Batı türlerinin bir başka yetenekleri ise, sürüleri disipline edebilmeleri. Refleksleri, çabuk öğrenebilmeleri, alan içerisindeki hakimiyetleri nedeniyle bu tür köpekler genellikle sürü eğitimlerinde veya memeli büyük baş hayvan eğitimlerinde kullanılıyorlar.

Alman çoban cinsi eğitilirken temel olarak yapılan en önemli yanlış, köpeğe ses tonuyla veya yüz ifadeleriyle komut vermeye veya ikaz etmek olduğunu söyleyebilirim. Alman çoban cinsi, kendi liderinin el hareketlerini gözlemler, el hareketlerini taklit eder ve komutlarını izlerler. örneğin genel olarak baş parmağı havada bırakarak, köpeğe “dur” işareti yaptığınızı anlar ve kendisini istifler. Diğer komutlarda da, kendinizin öğreteceğiniz herhangi bir el hareketleriyle köpeğinize videodaki eğitimler verebilirsiniz.

Bu türdeki köpekler bazen başına buyruk olabileceği için, kendi aranızda bir vücut dili ve bir tür kelime geliştirin. Köpeğinizin cinsi Alman çobanı ise “HOV” kelimesi gibi çok spesifik, başkasının taklit edemeyeceği türden kelimelerle, köpeğinizin kaybolma, çalınma ve sözünüzden çıkma gibi durumların üstesinden gelebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here