Ana sayfa Haber Lexmark”tan geleceğin teknolojilerine sahip ürün serisi

Lexmark”tan geleceğin teknolojilerine sahip ürün serisi

0

Lexmark, yeni kurumsal ürünlerini, 6 Mayıs”ta Ankara”da gerçekleşen bir etkinlikle tanıttı.

Kamu kuruluşları ve özel kurumlardan 400 kişinin katıldığı etkinlikte Lexmark”ın vizyonu, yeni ürünler ve yeni teknolojiler hakkındaki sunumlar yer aldı. Yeni ürünler özellikle, kullanım kolaylığını ve düşük maliyeti öne çıkaran özellikleriyle dikkat çekiyor. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre programlanabilen Lexmark baskı sistemleri, kurumun “doğru kullanıcı için doğru ürün” vizyonunun altını çizerken, tüm sunumlarda yer bulan “düşük maliyet” konsepti de tüm ürünlerin özelliklerinde göze çarpıyor. özellikle filo yönetimi ve proaktif servisler, Lexmark ve kullanıcılar arasında güvenliğin yanı sıra cihaz bakımında da büyük fark yaratan interaktif nitelikler taşıyor. Lexmark”ın yeni ürün serisi, kullanıcı ara yüzü, ağ yönetimi, güvenlik, düşük maliyet ve çevrecilik gibi, baskı sistemleri için önemli tüm alanlarda yeni ve gelişmiş çözümler sunuyor. Etkinlikte ayrıca Lexmark Türkiye ülke Genel Müdürü Sinan Emon”un Lexmark Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürlüğüne getirilmesi vurgulandı. Etkinlik için ülkemizde bulunan Lexmark EMEA Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Gary Bourland ve CEMEA Başkan Yardımcısı Antonello Cardone ile görüştük.
 
  Gary Bourland: “Gelecekte amacımız, ihtiyacınız olan özellikleri, tıpkı iPhone ya da iPod”unuza yüklediğiniz gibi yükleyebilmenizi sağlamak.”

Yeni ürünler hakkında bilgi verebilir misiniz? En önemli özellikleri neler?
Bu ürün serisi hakkında çok uzun zamandır konuşuyoruz. Tasarım sürecinde, Amerika”daki merkezimizde stereofondan gerçek boyutta modeller yaparak tüketicilerin yorum yapmalarını istedik.
 

Bu yüzden bu ürün serisi bizim için çok heyecan verici, çünkü başından sonuna dek tüketicilerin ihtiyaçlarını göz önüne alarak ürettiğimize inanıyoruz. Müşteriler tasarım sürecinin önemli bir parçası olarak fikirlerini belirttiler. Bu yüzden tüketicilerin ihtiyaçlarına uyan bir seriyle karşılarında olmaktan çok mutluyuz.
  Antonello Cardone: “Sadece yazıcı üretiyoruz, bu bizim uzmanlık alanımız.”

Yeni ürün serisi ile ilgili neler söylemek istersiniz?
Yeni ürünlerin vurgulamak istediğimiz başlıca özellikleri Lexmark ve kullanıcılar arasındaki enteraksiyonla tasarlanmış olmaları. Kullanıcıların ihtiyacı, öncelikleri, beklentileri bizim için en ön planda. Bunun yanında tabii ki düşük maliyet sağlamak da önemli. Düşük maliyet sağlamaksa sadece yazıcının fiyatıyla ilgili bir durum değil, toner ve diğer masraflarla, sayfa başı maliyeti düşürmek önemli. Ancak maliyetin ardında saklanan, aysbergin görünmeyen kısmı da önemli. Yani kağıt sıkışmalarıyla ya da tamir bakım gibi uğraşlarla kullanıcıların zaman kaybetmemesini sağlamak. Yeni ürünlerimiz hem kullanım hem de bakım açısından büyük kolaylıklar sunuyor.

Bir sorun olduğunda ekranda bir mesajla görüntüleniyor. Ayrıca eskiden tek satır olan ekranlarımız genişledi ve menü çok daha anlaşılır bir hale geldi. Menünün Türkçe olması da bir diğer avantaj. Ayrıca yazıcıyı sadece gönderilen işi basan bir cihaz olarak görmüyoruz. Gelişmiş özellikleri ürünlerin bundan çok daha fazlası olmasını sağlıyor. Genel olarak yeni ürünlerin en önemli özelliğini şöyle özetleyebiliriz: Kolay kurulum, kolay kullanım, kolay ekonomi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here