Ana sayfa Ürün İnceleme Lexmark CS310dn testte!

Lexmark CS310dn testte!

0

Dijital ortamlar adeta trendlerin odağında. Mobil cihazlar, bilgisayarlar ve yeni teknolojilerle birlikte bir gün içinde paylaşılan fotoğraf ve video sayısı milyarlarla ifade ediliyor. Hatta kağıtla anılan çoğu belge de her geçen gün daha fazla dijital olarak kullanılıyor. Ancak trendler ne yönde olursa olsun kağıtın önemi hala çok yüksek seviyede. İş, okul ya da bir öğrencinin çalışma odası; her neresi olursa olsun bazı belgelerin baskıya dönüştürülmesi gerekiyor. Baskının yanı sıra tarama işlemi de hiç olmadığı kadar önemli bir hal almış durumda. örneğin Facebook“ta paylaşılan bir fotoğrafın çıktısı alınarak iş başvurularında kullanılan belgelerde yer alabiliyor. örnekler milyonlarca farklı şekilde verilebilir, en nihayetinde kağıt önemli, kağıdın baskısını gerçekleştiren aygıtlara duyulan gereksinim de öyle. İşte bu ay test merkezimi ziyaret eden teknolojik ürünlerden biri de bu baskıyı temel alıyor. Dünyanın en önemli yazıcı markalarından Lexmark“ın yazıcı pazarında ilgi ile karşılanan renkli yazıcı modeli CS310dn ise iddialı bir duruşla karşımıza çıkıyor.


Lexmark“ın CS310dn ürün koduna sahip yazıcısı hem ev hem de ofisler için geliştirilmiş. Bu nedenle kutusundan çıkarılması da bir hayli kolay oldu diyebiliriz. Pratik şekilde kutusundan ayrılan aygıtın sergilediği görüntü de son derece pozitif. Kompakt yapısı, hafifliği, tutarlı hatları ve her detayında kullanışlılığa dair emareler barındıran ekran ve butonlarıyla oldukça ideal bir ürünle karşı karşıya olduğunuzu söylememiz gerekiyor. 20.3 kg ağırlığındaki ürün, 407x291x442mm ölçülerinde. Dikdörtgenler prizması şeklindeki tasarımda göze çarpan bir aşırılık söz konusu değil. Zaten kolaylıkla taşınıyor. üstelik gayet güzel görünüyor. Yüksekliği ya da eni gayet iyi ve bu sayede işletme ya da evde kendine rahatlıkla yer bulacak.

ürün, Lexmark“ın çoğu modelinde olduğu gibi Mac, Windows, Linux, Unix ve Novell uyumlu. Böylelikle kullandığınız bilgisayarlar hangi işletim sistemine sahip olursa olsun aygıt ile uyum içinde çalışabilecek. USB ve Ethernet girişlerine sahip model ayrıca 1000Base-T üzerinden de bağlantıya olanak tanıyor. LCD ekranı oldukça ideal. Arayüzü de son derece kullanıcı dostu. Birkaç tıklamayla istediğiniz işlemleri başlatabiliyorsunuz.

Renkli lazer yazıcı, 1200x1200dpi baskı çözünürlüğü sunuyor. 60 bin sayfa çalışma döngüsüne sahip ve kağıt kapasitesi de 900 adet. Böylelikle sıklıkla kağıt ekleme sorunuyla sizi başbaşa bırakmıyor. Baskı sırasında oldukça sessiz çalışan aygıtın hızı da gayet iyi. Baskı sonuçlarına gelindiğinde siyah-beyaz baskıları mükemmele yakın çıkartan üründe, renkli baskılarda da bir sorun tespit edilmedi. Tarama işlemlerinde renk doğruluğu gayet iyi ve genel olarak performanslı bir ürün. Faks özelliği de bulunuyor.

İyi haber:

Hafiflik, kağıt kapasitesi, çalışma döngüsü, kolay kullanım, hız, yüksek renk doğruluğu

Kötü haber:

Wi-Fi özelliği olabilirdi.

Fiyatı: 859 TL

Satın Alma önerisi: Küçük/orta ölçekli ofis ve evler için ideal. Daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here