Ana sayfa Haber Lexmark asya pazarı için nihai bir birleşme anlaşması açıklamasında bulundu

Lexmark asya pazarı için nihai bir birleşme anlaşması açıklamasında bulundu

0

Lexmark Intermational, bugün Apex Technology ve PAG Asia Capital arasında bugün büyük bir anlaşma gerçekleştirildi. Anlaşma ile ilgili tarafların teyit sağladığı notlar şunlar:

 

” Anlaşma uyarınca, Lexmark, şirket değerinin nakdi net olarak yaklaşık 3.6 milyar US$ olduğu tamamı nakit işlem doğrultusunda hisse başına 40.50 US$ değerinden devralınacak. Legend Capital Management Co., Ltd. (Legend Capital)”de konsorsiyum”un bir diğer üyesidir.

– İşlem, Lexmark Yönetim Kurulunun oybirliği ile onaylandı. Bu şekilde Lexmark’ın stratejik alternatifler arayışı haberinin kamuya duyurulmasından önceki gün olan 21 Ekim 2015 tarihindeki dokunulmamış hisse kapanış değerine göre %30 prim sağlanmış oldu.

– İşlem, hissedar değerini azamileştirme ve şirket esas değerini açığa çıkarma amaçlı olarak, Lexmark Yönetim Kurulu tarafından harici danışmanların da desteğiyle yürütülen stratejik alternatiflerin kapsamlı şekilde değerlendirilmesinin sonucudur.

– Konsorsiyum, Lexmark ticari genel merkezini Lexington, Kentucky”de muhafaza etmek niyetindedir. Şu andaki Lexmark Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO”su Paul Rooke”un işlem kapanışından sonra da şirketi yönetmeye devam etmesi bekleniyor.

– Lexmark’ın “Görüntüleme çözümleri/Hizmetleri” ve “Kurumsal Yazılım” olan iki faaliyet grubunun yanında, şirketin bölgesel ve ülke operasyonlarının da bu birleşmeden etkilenmeden ve stratejik ve finansal açıdan ise olumlu şekilde faydalanarak devam etmesi beklenmektedir.

– Birleşme, Konsorsiyum”un sermaye katkıları ve borç finansmanı yolu ile finanse edilecektir. Birleşme herhangi bir finansman ön şartına tabi değildir.

– İşlemin kapanışını takiben, Lexmark adi hisselerinin New York Borsası”nda işlem görmesi sona erecektir.

– 2016 yılının 2. yarısında tamamlanması beklenen birleşme, Lexmark hissedarlarının, Yabancı Yatırımlar Komitesi dahil Amerika Birleşik Devletleri denetleme organlarının, çin ve diğer bazı yabancı yargı çevrelerinin onayları ile diğer mutat kapanış şartlarına tabi olacaktır.

– Lexmark Yönetim Kurulu, Lexmark A Grubu hisse senedi başına 0.36 US$ olan düzenli çeyrek dönem nakdi temettüyü de açıkladı. Temettü, 3 Haziran 2016 günü mesai saati sonu itibariyle kayıtlı olan hissedarlara, 17 Haziran 2016 tarihinde ödenecektir.

– Lexmark, hisse senedi analistleri ve yatırımcılarla yaklaşan 2016 ilk çeyrek gelirlerine ilişkin açıklamayla birlikte bir konferans görüşmesi yapmayacaktır ve işlem devam ederken, gelecekteki çeyrek dönemlere ilişkin konferans görüşmesi yapmayı da planlamamaktadır.

– Goldman, Sachs & Co. Lexmark”ın münhasır finansal danışmanı ve Wachtell, Lipton, Rosen & Katz ise şirketin hukuk danışmanı olarak görev yapmaktadır.

– Moelis & Company, Konsorsiyumun finansal danışmanlığını, Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom ile King & Wood Mallesons da hukuk danışmanlığını yapmaktadır.”

Tarafların açıklamaları:

Lexmark Başkanı ve CEO”su Paul Rooke “Lexmark Yönetim Kurulunun inancı, alınan kararın değeri maksimize etmek üzere kapsamlı şekilde yürütülen stratejik alternatiflerin değerlendirildiği sürecin sonunda hissedarların yararına olan heyecan verici bir işlem olduğudur. Bu işlem, müşterilerimize de yarar sağlayacak ve çalışanlarımıza yepyeni fırsatlar yaratacaktır” dedi.

Rooke, “Konsorsiyumun bir parçası olarak Lexmark, müşterilerinin, iş ortaklarının ve tedarikçilerinin yararına, bir sonraki gelişme ve inovasyon seviyesine, kendi başımıza yapabileceğimizden çok daha hızlı bir şekilde ulaşacak” diye ekledi.

 

“Konsorsiyumun özkaynakları ile, yatırımlarımızı sürdürebilecek ve işimizi geliştirerek Asya Pasifik pazarına donanım, yazılım ve Toplam Baskı Yönetimi hizmetlerimizin daha fazla ve tam olarak nüfuz etmesini sağlayacağız.”

Lexmark Yönetim Kurulu Baş Direktörü Jean-Paul Montupet, “Bu işlem Yönetim Kurulu tarafından yürütülen detaylı bir gözden geçirme sürecinin eriştiği doruk noktasını ve Lexmark”ın gelişme ve dönüşümündeki bir sonraki adımı temsil etmektedir. öngörümüz, işlemin operasyonlarımızda ve süregelen maliyet tasarrufu çabalarımızda herhangi bir kesintiye sebep olmayacağı ve sadece faaliyetlerimizi daha da güçlendireceğidir.”

PAG Şirketi Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO”su Weijian Shan “Lexmark baskı teknolojileri ve kurumsal yazılım alanında performansı ile kendini ispat etmiş, tutarlı ve uzun süreli tüketim malzemesi satış geliri temelli iş modeli ve yetenekli işgücü ile tanınmış, küresel bir liderdir” dedi. “Lexmark’ın yönetim ekibi ile Asya Pasifik Bölgesinde işlerimizi geliştirmeye odaklı olarak birlikte çalışmayı heyecanla bekliyoruz” diye ekledi.

 

Apex Technology Başkanı Jackson Wang, “Lexmark’ın mükemmeliğe olan tutkusu ve müşterilerine, çalışanlarına ve çeşitli topluluklara verdiği değişmeyen taahhütleri ile muazzam bir kültürel uyumluluğu temsil ediyor. Müşterilerine ve iş ortaklarına en iyi şekilde hizmet için, gelişmekte olan teknolojilere ve çözümlere yatırımlarını sürdürürken, aynı zamanda gelecekteki büyüme için henüz keşfedilmemiş fırsatların peşinde koşan Lexmark ile yanyana çalışmayı heyecanla bekliyoruz” dedi. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here