Ana sayfa Donanım Lensbaby’den yeni 80mm f2.8: Edge 80

Lensbaby’den yeni 80mm f2.8: Edge 80

0
Ferhat Verdi
Oğuzhan Suer

Lens Baby, yeni lensi ile fotoğrafçılara alan derinliğini konusunda etkili sonuçlar elde edebilecekleri farklı bir sistem sunuyor
 

Lensbaby, ürün listesine yeni 80mm f2.8 lensi Edge 90″ı ekledi. Yeni 80mm f2.8 lens, optik olarak üst düzey profesyonel performans sağlayabiliyor. Lensin diyafram yapısında 12 adet diyafram bıçağı bulunuyor. Diyafram bıçaklarının bu denli fazla olması, fotoğraflarda çok daha iyi ve daha yumuşak alan derinlikleri elde edilmesini sağlıyor. Lensbaby lenslerinin “tilt” özelliği sayesinde çektiğiniz fotoğraflarda normal lenslere göre boydan daha net fotoğraflar elde ediliyor ve özellikle alan derinliği konusunda dramatik etkiler yaratılabiliyor.

 
Yeni Edge 80 lenste Lensbaby”nin Optic Swap System olarak adlandırdığı yeni sistemin en güncel versiyonu kullanılmıştır. Yeni OSS sayesinde alan derinliği yalnızca tek yönlü değil yatay, dikey ve çapraz şekilde de kontrol edilebiliyor. Bu özellikle birlikte hem çektiğiniz objeyi hem de arka planı, açık diyafram değerlerinde dahi net şekilde alabiliyorsunuz. Edge 80, özellikle 80mm fokal aralığı ve hızlı bir şekilde kontrol edilebilen f2.8 diyaframıyla iyi bir portre lensine dönüşebiliyor. Edge 80 tüm bunların dışında özellikle manzara çekimlerinde minyatür efekti verebiliyor. Lensbaby”nin sitesinde bulunan simülatörü kullanarak fotoğraflarınız için nasıl bir etki elde edebileceğinizi görebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here