Ana sayfa Haber Lens özelliğini yayınlayan Patreon içerik paylaşımını hızlandırıyor

Lens özelliğini yayınlayan Patreon içerik paylaşımını hızlandırıyor

0

Gitgide yaygınlaşan ‘hikayeler’ formatı, şimdi de hiç umulmadık bir alana yöneldi: Patreon’a. 

Tek seferli mali destek şeklinde yapılan uygulamalar yerine yapımcıların sürekli olarak desteklendikleri bir toplu fonlandırma sitesi olan Patreon, ‘Lens’ adını verdiği hikayeler formatının kopyasını mobil uygulamasında hayata geçirdi. Yapımcıların patronlarıyla senaryo gerisindeki özel içeriği kolayca paylaşmaları sağlanıyor bu özellikle. 

Patreon’dan Johnny Winston “Her yapımcının senaryo gerisi vardır. Her şarkının, romanın, videonun, karikatürün ya da yağlı boya resmin ardında büyülü ve üretici bir seyahat söz konusudur. Patronlar bu cilalanmamış çalışma ortamını, kirli stüdyoları, anlık ilhamların yaşandığı işlem süreçlerini görmekten hoşlanırlar” diyor yazdığı blog yazısında.  

Yapımcılar için bu parçaları paylaşmak daha da kolay hale gelecek Lens uygulamasıyla. Snapchat ve Instagram hikayelerinde olduğu gibi tüm fotoğraflar ve videolar Patreon Lens aracılığıyla gönderildiklerinde seri halinde görüntülenecek ve 24 saat sonra da kaybolacaklar. Patronlar bu içeriği tüm takipçileriyle olduğu gibi, sadece ödeme yapan diğer patronlarla da paylaşabilecekler. 

Söz konusu özellik Patreon’un son iOS ve Android uygulamasında yer alıyor. Sağ üst köşede bulunan Lens simgesine tıkladığınızda fotoğraf ve videolarınızı yükleyebilirsiniz. Uygulamayı kullanan patronlar yeni içerikle ilgili bildirim alacak, yapımcının sayfasının üst bölümünde bulunan dairesel görüntüye tıklayarak içeriği görüntüleyebilecekler. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here