Ana sayfa Haber Lenovo yeni nesil Yoga Book ikisi bir arada üzerinde çalışıyor!

Lenovo yeni nesil Yoga Book ikisi bir arada üzerinde çalışıyor!

0

Fiziksel bir klavyeden vazgeçerek dokunmatik bir paneli klavye olarak kullanan ve bunu çoğunlukla oldukça doğal bir şekilde uygulayan Lenovo, Yoga Book ikisi bir arada bilgisayarıyla dikkatleri üzerine çekmişti. 2016’da satışa çıkarılan cihaz 0,9 kg civarı ağırlığıyla sürekli seyahat edenlerin ve dışarıda çalışanların rüyası olurken düşük güçlü Intel Atom işlemcisiyle malesef gerçek iş yapmaya pek de müsait değildi.

Lenovo tarafından 2018 ya da 2019 içinde güncellenmesi beklenen yeni cihaz, geçen yılın aksine bu kez daha güçlü bir işlemciyle, hatta Qualcomm Snapdragon 1000 gibi özel bir donanımla gelebilir. Bunun yanında, kalemle de kullanılabilen dokunmatik yüzeyin biraz daha geliştirilerek dokunmaya gerçek bir klavye gibi tepki verir hale getirilmesi bekleniyor. Bu tepki sistemi Apple’ın MacBook modellerinde kullandığı Force Touch dokunmatik panel gibi bir teknolojiyle gelirse Lenovo’nun yeni cihazı muhtemelen hafif ikisi bir arada bilgisayarlar arasından sıyrılacaktır.

2016 modelinde bulunan 10,1 inçlik Full HD ekran, çözünürlük ve boyut olarak güzel bir denge yakalamış olsa da o zaman çok da önemsenmeyen ekran/gövde oranı, şuan çok farklı bir boyutta. Lenovo’nun yeni cihazda ya gövdeyi küçültmesini ya da aynı gövdeye daha büyük bir ekran sığdırmasını bekliyoruz.

Android 6.0 ve Windows 10 yüklü olmak üzere iki farklı varyantta satışa çıkarılan 2016 model, yeni neslinde bize göre mutlaka bir Chrome OS bir de Windows 10 olarak piyasaya sunulmalı. Lenovo’nun kullanıcıların sözlerini dinlemesi durumunda bu iki işletim sisteminde çıkaracağı ve LTE destekli ikisi bir arada, gezmeyi sevenler için harika bir ürün olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here