Ana sayfa Haber Lenovo Y serisiyle oyun sektöründe artık daha ciddi

Lenovo Y serisiyle oyun sektöründe artık daha ciddi

0

Lenovo, oyun sektöründe kendini kanıtlamış bir firma ancak 2016 standartları biraz daha ilginç PC dizüstüleri açısından. Görüntü işlemcilerinin driver’larına gelen VR güncellemeleri, Windows 10’un altyapısında bulunan yeni nesil Codec’ler, standartları iki “tık” artırdı. Lenovo da tam bu ihtiyaçlara göre yeni seri geliştirmiş; bir tanesi Ideapad Y900.

Lenovo Ideapad Y900,kişiye bağlı kullanılan overclocking özellikleri, “turbo” arayüzü Intel Core i7 K serisiyle birleştirildi. NVIDIA GTX980M grafik birimi de bu özelliklere yardımcı olacak ve 17″lik bir ekran boyutu bulunuyor.

Hem iş istasyonları için, hem ek monitör olarak kullanılması için hem de, Lenovo’nun masaüstü oyun PC’leri için IdeaCentre Y900 RE ve Lenovo Y27g RE kavisli oyun monitörü de tanıtıldı CES 2016‘da.  Lenovo IdeaCentre Y900 RE‘yi daha önce biz sizlere tanıtmıştık ve Razer isimli oyun aksesuarları geliştiricisi firmayla ortak geliştirilen bir masaüstü oyun bilgisayarı. Cihazda i7 işlemcilerin K serisi kullanılacak ve NVIDIA GTX 970 grafik birimi bulunuyor. Razer’ın geliştirdiği Razer Chroma klavye ve faresine ek olarak farklı aksesuarlar edinecek kullanıcılar.

Lenovo Y27g RE kavisli monitör ise 144 Hz yenileme hızı, 8 ms tepkime süresine ve 27″ boyutlarına sahip.

Son olarak ev eğlencelerine yöbelik, IdeaCentre 610S projektörlü kompakt ev bilgisayarı tanıtıldı. Ayrılabilen kablosuz projektör seçeneği ile satışa sunulacak ve bu projektör kendisini 100″lik bir ev eğlence sistemine dönüştürebilecek. Yine 6.Nesil Intel i7 işlemcisine, GTX 750Ti grafik birimine ve 16GB DDR4 hafıza birimlerine sahip. Ayrıca 2TB’lık bir depolama birimi de olacak.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here