Ana sayfa Donanım Lenovo ThinkPad E420s

Lenovo ThinkPad E420s

0

Değişim ve pozitif yönde gelişimin teknolojik evrimi…
 

Lenovo ThinkPad E420s-NWD4NGE, görünüşüyle iddiadan uzak ancak kullanıcılarında şaşırtıcı etkiler bırakan bir dizüstü bilgisayar. ThinkPad E420s, 14 inçlik 16:9, 1366×768 piksel çözünürlüklü infinity ekrana sahip. Ekran çevresi mat siyah renkgiyle dış cepheyi saran metal vurgularıyla samimi bir görüntü ortaya koyuyor. ThinkPad klavyesinin kullanım rahatlığı çok iyi düzeyde, tuş aralıkları yeterli, tuş dokusu rahatlık uyandırıyor ve klavyenin tuşlardaki yüksekliği tasarım açısından tam anlamıyla örnek alınması gereken düzeyde. Taşınabilirlik anlamında parametreleri zorlayan ThinkPad E420s”nin kalınlığı 1 inç, ağırlığı ise 1,9 kg. Tuşlarının arasında ekstra büyük bir clickpad mevcut. Ayrıca her ne kadar denemekten uzak durmanızda fayda görsekte klavyenin iç yüzeyleri sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı. E420s”in içinde minimalist boyutlarına rağmen şık bir alanda gizlenmiş, ince bir DVD oynatıcı/yazıcı da bulunuyor.
 
netbook
 
ThinkPad E420s”de ikinci nesil Intel Core i5 2410M yer alıyor. Ayrıca bu modelde i7 ve i3 işlemci seçenekleri de tercih edilebiliyor. Bütçenize göre bu 3 seçenekten birini tercih ediyorsunuz. Intel Core i5, 2.3 ile 2.9 GHz aralığında değişen saat hızlarına sahip, Sandy Bridge mimarili hızlı dual core işlemci, performans anlamında sınırları zorlayan bir işlemci birim. Ayrıca; 2GB AMD Radeon HD 6630M VRAM ile 128 bit grafik kartına sahip olan E420s, power butonuyla ilk temasınızdan itibaren size hız kelimesini, hemen her teknolojik aşama süresince yaşatıyor. Enhanced Experience”nin ilk sürümünden sonra, yeni sürümü olan Enhanced Experience 2.0, Lenovo”nun tüm kişisel bilgisayarlarında, çok daha hızlı açma ve kapama olanağı sağlamak üzere, “RapidBoot teknolojisi” ile pazara sunulmuştu. Bu teknoloji ile üretilen ThinkPad E420s, Windows 7 işletim sistemli normal bir kişisel bilgisayardan 20 saniye daha kısa sürede açılabiliyor. Bu süre, segment ortalamasına göre yaklaşık yüzde 30 daha kısa açılış süresi ve ThinkPad E420s, yüzde 28 oranında daha hızlı kapanabiliyor.

 

E420s”de F.E.A.R 3 ile oyun performansı kapsamlı biçimde incelendi. Sonuçlar, orta-üst düzey arasındaki oynanabilirlik için tatmin edici. Ses çıkışı oldukça başarılı olan ThinkPad E420s”de ekran ve grafik kartlarının bütünleşiminden elde ettiğimiz HD video izleme gibi klasik testlerde herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Ayrıca E420s, en yeni kablosuz bağlantı teknolojilerinin tümünü içeriyor: Wi-Fi ve isteğe bağlı mobil genişbant ve 4G WiMAX. Müzik çalma ve video oynatma konusunda, E420s, Dolby Home Theatre ses özelliği sunuyor. Yüksek çözünürlüklü bir web kamerası, gürültü önleyici klavye yazılımı, yüksek performanslı mikrofon ve hoparlörler içeren Lenovo”nun gelişmiş video konferans teknolojisi, Edge+ serisi dizüstü bilgisayarların tümünde olduğu gibi E420s”de standart özellikleri arasında yer alıyor.
 

lenovo thinkpad e420s
 

Bilgisayarda ayrıca, eSATA ve HDMI bağlantı noktası da bulunuyor. E420s”de bilgisayar ve veri güvenliği anlamında parmak izi okuyucusu, isteğe bağlı olarak kendi kendini şifreleyen sabit disk sürücüler, BIOS kilitleme ayarları ve güvenlik özelliklerinin bir grup kişisel bilgisayara dağıtılması için Hardware Password Manager gibi özellikler yer alıyor.
www.lenovo.com/tr
 

Fiyat: 1.983 TL
Tasarım:4
Kullanım:5
Performans:5
Puan: 90

Artılar:
+ Hızlı sistem, özellikle açılma-kapanma sürelerinde
+ Minimalist boyutlar
+ Multimedya performansı
 

Eksiler:
– Bazılarına göre tasarımı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here