Ana sayfa Haber Lenovo tam ekranlı telefon işini Z5 modeliyle kıvırmış gibi görünüyor

Lenovo tam ekranlı telefon işini Z5 modeliyle kıvırmış gibi görünüyor

0

Apple, iPhone X”un tam ekran olduğunu söylemişti ama bu durum, son zamanların modası olan ekran üzeri çentiği göz ardı edersek geçerli olabilir. Kısa bir skeçle birlikte görselin bir bölümünü paylaşan Lenovo”nun başkan yardımcısı Chang Cheng, hemen hemen tam ekran olduğunu söyleyebileceğimiz bir akıllı telefon gösterisi yaptı. Cheng’in Lenovo Z5 olduğunu söylediği 18 patentli telefonun ekran büyüklüğü oranı ise %95″e varıyor.  Bununla birlikte Cheng, Lenovo”nun ön yüze kamerayı nasıl entegre edeceğiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Tam ekranlı bir telefon yapmanın bazı zorlukları var. Ekranı kontrol edecek elektroniğin uygun bir yere oturtulması ve selfie kamerasının konulacağı bir yerin ayarlanması gerekiyor. Apple ilk sorunu OLED ekranı, cihazın arkasına doğru bükerek halletmişti ama, ön yüzdeki kamera için ayrılan ekran üzeri çıkıntı, olumsuz bir görüntünün ortaya çıkmasına neden oluyordu. Ekran genişlik oranı yüksek olan diğer telefon modellerinden Vivo Apex”in selfie kamerası bir yuva içerisine girip çıkan türden olmakla birlikte ekranın alt bölümünde kenarlık bulunuyor. Mi Mix 2s”te ise kamera alt tarafta bir yuvaya tıkıştırılmış olarak çıkıyor karşımıza.

Lenovo yeni reklamıyla bu sorunu dört teknoloji ve 18 patent ile çözmüş olabileceğini ima ediyor ama konuyla ilgili pek de ayrıntı vermiyor. Aynı zamanda bunun gerçek bir ürün mü yoksa sadece bir konsept mi olduğu da belli değil. Bununla birlikte aşağıdaki görsel, gerçek bir ürün olduğuna işaret ediyor. Cihazın tasarımı kesinlikle etkileyici ama tasarımcıların bu denli üzerinde durdukları tam ekranlı telefon modellerine tüketicilerin nasıl tepki vereceklerini zaman içerisinde göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here