Ana sayfa Mobil Lenovo PC”den umutlu

Lenovo PC”den umutlu

0

Tüm dünyada fırtına gibi esen 7 inç tablet dünyası, Lenovo”yu o kadar da cezbetmiyor. Firmanın tabletlere ve PC”lere bakışı bir hayli ilgi çekici…
 

Lenovo”yu bugüne kadar geliştirdiği başarılı bilgisayarlardan duymuş olmamanız çok zor. Firma, uzun yıllardır başarılı bir bilgisayar geliştirme stratejisi izliyor ve her sene “salt bilgisayar” kavramına tutunmak isteyen kullanıcıları kendilerine çekiyor. Firmanın çeşitli tablet bilgisayar denemeleri bugüne kadar görülse de, odak noktalarının bilgisayar kalmaları kimilerince eleştiriliyor. Son olarak IdeaPad Yoga ile Windows 8 tablet dünyasına sıkı bir giriş yapan Lenovo, 7 inç tablet bilgisayarların PC”lerin sonu olmayacağını düşünüyor. Bunun için haklı sebepleri de var üstelik.
 
Lenovo vs iPad Mini
çeşitli 7 inç ürünlerle karşılaştığımız tablet bilgisayar pazarı, iPad Mini piyasaya çıkana kadar Samsung ve HTC hariç diğer firmalar tarafından pek kârlı bir pazar olarak düşünülmüyordu. Fakat iPad Mini ile birlikte birçok 7 inç tablet piyasaya sürülünce, pazar bir anda kalabalıklaştı. Xbox Surface gibi 7 inç tablet iddiaları da doğru çıkarsa, 2013″ün 7 inç tablet yılı olmaması için hiçbir sebep kalmıyor. Ne var ki Lenovo böyle düşünmüyor.

Firmanın CEO”su Yang Yuanqing, yaptığı açıklamada “geçen sene 10 inç tabletler modayken, tabletlerin PC”lerin yerini alacağı algısı vardı. Fakat odak noktası 7 inç tabletlere doğru kayan tablet bilgisayar pazarı, bize oldukça önemli bir ipucu da bırakmış oluyor. Demek ki kullanıcılar 10 inç yerine daha küçük ekranlı tablet istiyor ve demek ki tabletler bilgisayarların yerini almayacak. Mobiliteye bir alternatif olarak yoluna devam edecek”.
 

Eh, işe bu açıdan bakınca Yang Yuanqing”e hak vermemek elde değil.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here